ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը լավ տրամադրություն է ունեցել Մերիլենդի Փրինս Ջորջ շրջանի հանրային քոլեջում ԱՄՆ նախագահի դեմոկրատ թեկնածու Քամալա Հարիսի քարոզարշավի շրջանակներում  իր առաջին ելույթի ժամանակ, գրում է Daily Mail-ը։
Նա կրկնել է իր սիրելի պատմություններից մեկն այն մասին, որ ինքը «40 տարեկանի տեսք ունի, բայց դա այդպես չէ», և կատակել է պետական իր երկարատև ծառայության մասին:
«Ես 270 տարի աշխատել եմ Սենատում, - ասել է նա հավաքվածների ընդհանուր ծիծաղի ներքո:- Ժամանակի ավելի երկար ընթացքում ես չափազանց երիտասարդ էի, քանի որ ընտրվելիս ընդամենը 29 տարեկան էի։ Հիմա ես չափազանց ծեր եմ»,- հավելել է նա։

Президент США Джо Байден был в хорошем настроении во время своего первого выступления в рамках предвыборной кампании кандидата в президенты США от Демократической партии Камалы Харрис в Общественном колледже округа Принс-Джордж в Мэриленде, пишет Daily Mail.
Он повторил одну из своих любимых историй о том, что он выглядит «на 40, но это не так», и пошутил о своей долгой государственной службе.
«Я проработал в Сенате 270 лет, - сказал он под смех собравшихся. - Дольше всего я был чертовски молод, ведь мне было всего 29 лет, когда меня избрали. Теперь я чертовски стар», - добавил он.