Իսրայելի բանակի (ՑԱԽԱԼ) վերջին գնահատականներով, Իրանի կողմից Իսրայելի վրա գիշերային գրոհների ընթացքում ընդհանուր առմամբ արձակվել է 70 բալիստիկ հրթիռ և տասնյակ անօդաչու թռչող սարքեր, հայտնում է Times of Israel-ը։
Հրթիռներն արձակվել են երեք ալիքով՝ երեկոյան ժամը 11-ին, գիշերը 2-ին և 2:55-ին, ինչը համընկել է տասնյակ անօդաչու թռչող սարքերի արձակման հետ։
Մեկ արկը խոցել է Թամրա քաղաքի բնակելի շենքը՝ սպանելով չորս խաղաղ բնակչի, մեկ այլ արկ հարվածել է Բաթ Յամին, որտեղ զոհվել է առնվազն վեց խաղաղ բնակիչ և վիրավորվել գրեթե 200 մարդ, ևս մեկը՝ Ռեհովոտին, որտեղ վիրավորվել է 40 մարդ։
ՑԱԽԱԼ-ը նշել է, որ առայժմ Իրանի հարձակումները «չեն համապատասխանում ելակետային սցենարին» կամ նրան, ինչ Իսրայելի պաշտպանության բանակն ակնկալում էր Իրանի հետ պատերազմում։

According to the latest estimates from the Israel Defense Forces (IDF), a total of 70 ballistic missiles and dozens of unmanned aerial vehicles were launched during Iran’s overnight attacks on Israel, reports the Times of Israel.
One projectile hit a residential building in the city of Tamra, killing four civilians; another struck Bat Yam, killing at least six civilians and injuring nearly 200 people; and another hit Rehovot, injuring 40 more people.
The IDF noted that so far Iran’s attacks “do not match the benchmark scenario,” or what the Israeli military expected in a war with Iran.
The Israel Defense Forces had anticipated a much higher number of casualties and more significant damage. Iran is still believed to possess thousands of ballistic missiles.