Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը աշխատանքային այցով ժամանել է Միացյալ Նահանգներ։ Պետության ղեկավարին դիմավորել են պաշտոնյաներ։
Սկսվել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի աշխատանքային այցը Վաշինգտոն։
Այն անցկացվում է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հրավերով։
Հիշեցնենք, որ նախորդ օրը Հայաստանի կառավարությունը հաստատել էր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ օգոստոսի 7-8-ը ԱՄՆ կատարելիք այցը՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպման նպատակով: Նախարարների կաբինետը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնում կկայանա ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի, Իլհամ Ալիևի և Նիկոլ Փաշինյանի եռակողմ հանդիպումը, ինչպես նաև Փաշինյանի և Թրամփի երկկողմ հանդիպումը:
Սպիտակ տան կողմից տարածած Թրամփի ժամանակացույցի համաձայն՝ Թրամփը վաղը պետք է հանդիպի Փաշինյանի, ապա՝ Ալիևի հետ։ Բացի այդ, նույն օրը նախատեսված է երեք պետությունների ղեկավարների համատեղ եռակողմ հայտարարությունը։

Azerbaijani President Ilham Aliyev has arrived in the United States on a working visit.
The Armenian government had confirmed Wednesday Prime Minister Nikol Pashinyan's visit to the US on Thursday and Friday to meet with Azerbaijani President Ilham Aliyev.
The cabinet of ministers had announced that a trilateral meeting between Donald Trump, Ilham Aliyev, and Nikol Pashinyan, as well as a bilateral meeting between Pashinyan and Trump, will be held in Washington DC.
According to the US president's schedule released by the White House, Trump is scheduled to meet with Pashinyan Friday, then with Aliyev. In addition, a joint trilateral statement by the heads of the three states is planned to be released on the same day.