SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով, քաղաքացին ահազանգել է, որ Սպիտակի քաղաքապետը բռնություն է կիրառել իր նկատմամբ։
Ըստ աղբյուրի, հոկտեմբերի 16-ին ոստիկանության Սպիտակի բաժին է ահազանգել Լոռու մարզի բնակիչ 34-ամյա Գագիկ Է.-ն և հայտնել, որ Սպիտակ խոշորացված համայնքի Քարաձոր բնակավայրում ջրագծման աշխատանքներ են կատարվել, սակայն իրենց տուն ջուր չի գալիս, ինչի համար ինքը բողոքել է, սակայն ոչ մի դրական արդյունք։ Գագիկ Է.-ն հայտնել է նաև, որ ինքը իր կնոջ հետ Լոռու մարզի բնակիչ 47-ամյա Արման Ս.-ի հետ խնդրին ծանոթանալու համար նույն օրն այցելել է Սպիտակի քաղաքապետարան, որտեղ քաղաքապետ՝ Լոռու մարզի բնակիչ 54-ամյա Քաջայր Նիկողոսյանը տեսել է իրենց և ինքը ցանկացել է քաղաքապետին խնդրի մասին տեղեկացնի առանձին, ինչից հետո քաղաքապետը հարձակվել է իր վրա և հնչեցրել հայհոյանքներ։
Արդեն ոստիկանության Սպիտակի բաժնում վերջինը հայտնել է, որ քաղաքապետը վիճաբանության ընթացքում 3 անգամ ոտքով հարվածել է իրեն՝ պատճառելով ֆիզիկական ցավ, այդ ընթացքում էլ իր հասցեին հնչեցրել է հայհոյանքներ։
Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով քաղաքացու և քաղաքապետի հետ միջադեպը տեղի է ունեցել նրա ոստիկանություն ահազանգելուց օրեր առաջ։
Դեպքի փաստով էլ Սպիտակի քննչական բաժնում ֆիզիկական ներգործություն հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։

Гражданин сообщил о том, что мэр Спитака применил к нему насилие, сообщает сайт  Shamshyan.com.
По информации источника, 16 октября в отдел полиции Спитака позвонил 34-летний житель Лорийской области Гагик Э. и сообщил, что в поселке Карадзор укрупненной общины Спитак проведены работы по водоснабжению, однако вода в их дом не поступает, в связи с чем он подал жалобу, однако положительного результата это не дало.
Гагик Э. также сообщил, что он и его жена, 47-летняя  жительница Лорийской области Арман С.в тот же день посетили мэрию Спитака, чтобы узнать о проблеме, где их увидел мэр, 54-летний  житель Лорийской области  Каджайр Никогосян, и он захотел сообщить мэру о проблеме в частном порядке, после чего мэр напал на него и нецензурно бранился.
Последний уже в отделе полиции Спитака сообщил, что во время ссоры мэр трижды ударил его ногой, причинив физическую боль, и при этом нецензурно выражался.
По данным фотокорреспондента  Гагика Шамшяна, инцидент между гражданином и мэром произошёл за несколько дней до его обращения в полицию.
По факту произошедшего в следственном отделе Спитака возбуждено уголовное производство по факту физического воздействия.