2025 թվականի հոկտեմբերի 20–21-ին IDBank-ը մասնակցեց Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի Բանկային Ասոցիացիայի (BACEE) 50-րդ հոբելյանական միջազգային բանկային համաժողովին՝ որպես արծաթե հովանավոր։ Համաժողովը նվիրված էր Ասոցիացիայի 25-ամյակին և տեղի ունեցավ Ավստրիայի Վիեննա քաղաքում՝ համախմբելով Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի, Հարավարևելյան Եվրոպայի, Կովկասի և Կենտրոնական Ասիայի բանկային և ֆինանսական ոլորտների առաջատար ղեկավարներին ու մասնագետներին։
Բանկը ներկայացնում էր Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանը: Նա նաև մասնակցեց տարածաշրջանային բանկերի ղեկավարների կլոր սեղան-քննարկմանը՝ խոսելով տարածաշրջանի ֆինանսական միջավայրի ձևավորող հիմնական մարտահրավերների, ռազմավարությունների և հաջողության օրինակների մասին։
IDBank-ի մասնակցությունը ևս մեկ անգամ ընդգծում է միջազգային համագործակցության, տարածաշրջանային գործընկերության զարգացման և ֆինանսական ծառայությունների նորարարական մոտեցումների նկատմամբ հանձնառությունը։ 2025 թվականի ապրիլին պաշտոնապես միանալով BACEE-ին՝ բանկը շարունակում է ամրապնդել իր դիրքերը միջազգային ֆինանսական համայնքում և նպաստել զարգացող շուկաներում բանկային համակարգի ապագայի վերաբերյալ երկխոսությանը։

IDBank is proud to have participated as a Silver Sponsor at the 50th Jubilee International Banking Conference of the Banking Association for Central and Eastern Europe (BACEE), celebrating the 25th anniversary of the Association. The Conference took place on October 20–21, 2025 in Vienna, Austria gathering leading executives and experts from the banking and financial sectors across CEE, SEE, the Caucasus, and Central Asia.
The Bank was represented by Mr. Mher Abrahamyan, Chairman of the Management Board, who also joined the high-level Regional Bank Executives Roundtable, discussing key challenges, strategies, and success stories shaping the region’s financial landscape.
IDBank’s participation once again highlights its commitment to international cooperation, regional partnership building, and innovation in financial services. Having officially joined BACEE in April 2025, the Bank continues to strengthen its position within the international financial community and contribute to dialogue on the future of banking in emerging markets.