Դեկտեմբերի 18-ին Լոնդոնում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի, Հյուսիսային Ամերիկայի և Անդրծովյան տարածքների հարցերով պետնախարար Սթիվեն Դաութիի հետ: Այդ մասին հայտնում են ԱԽ-ից:
Զրուցակիցներն ընդգծել են տնտեսական համագործակցության շարունակական խորացման կարևորությունը, մտադրություն են հայտնել խորացնել գործարար կապերը և խթանել տնտեսական աճը փոխգործակցության միջոցով: Անդրադարձել են միջմարդկային շփումների աճին, ընդգծել մասնագիտական փոխանակումների, կրթության և մշակույթի ոլորտներում հետագա համագործակցության կարևորությունը։ Այս համատեքստում քննարկվել են Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները։
Կողմերը վերահաստատել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաղորդակցության ուղիների բացման կարևորությունը, ինչը միանշանակ է, որ կնպաստի տարածաշրջանում խաղաղության, կայունության և բարգավաճման խթանմանը:

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 18 декабря в Лондоне встретился с государственным министром Великобритании по делам Европы, Северной Америки и заморских территорий Стивеном Даути. Об этом сообщает СБ.
Стороны подчеркнули важность дальнейшего углубления экономического сотрудничества, выразили намерение углублять деловые связи и способствовать экономическому росту. Они затронули вопросы развития контактов между людьми и подчеркнули важность дальнейшего сотрудничества в области профессиональных обменов, образования и культуры. В этом контексте обсуждались возможности расширения сотрудничества между Арменией и Соединенным Королевством.
Стороны подтвердили важность открытия коммуникаций между Арменией и Азербайджаном, что, несомненно, будет способствовать укреплению мира, стабильности и процветания в регионе.