Սենատի մեծամասնության առաջնորդ Ջոն Թունի խոսքով՝ Միացյալ Նահանգները ամեն օր 900 միլիոն դոլար է ծախսում Իրանի դեմ ռազմական գործողության վրա։
«Դա զգալի թիվ է, բայց կարծում եմ, որ մենք լավ դիրքում ենք։ Մենք հասնում ենք մեր նպատակներին», - լրագրողներին ասել է նա՝ հաստատելով թվերը։
«Սա կարևոր առաքելություն է, որը պետք է իրականացվի, և ես հույս ունեմ, որ այն շուտով կավարտվի», - ասել է սենատորը, որի պատասխանները հեռարձակվել են CSPAN-ի կողմից։
Ինչպես նախկինում հաղորդել էր The Washington Post-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին, Պենտագոնը գնահատում է, որ Իրանի դեմ ԱՄՆ-ի սկզբնական հարվածները արժեցել են 5,6 միլիարդ դոլարի զինամթերք։
Հրապարակումը նշում է, որ այն արագությունը, որով ամերիկյան զորքերը ծախսում են ամենաժամանակակից զենքի սակավ պաշարները, Կապիտոլիումի բլրի որոշ մարդկանց մոտ աճող անհանգստություն է առաջացնում։
Թերթը հայտնել է, որ Սպիտակ տունը, ինչպես սպասվում է, այս շաբաթ կպահանջի լրացուցիչ պաշտպանական բյուջե, որը կարող է կազմել տասնյակ միլիարդավոր դոլարներ։

The US is spending $900 million a day on military action against Iran, according to Senate Majority Leader John Thune.
“That's a significant number, but I believe we're well positioned. This is an important mission to complete, and hopefully it will be completed soon,” Thune told reporters, confirming the aforesaid figures.
The Washington Post had previously reported, citing sources, that the Pentagon estimates that the initial US strikes against Iran have cost $5.6 billion in munitions.
The speed at which US troops are using up their scarce supplies of the most advanced weapons is causing growing concern among some on Capitol Hill.
The Washington Post added that the White House is expected to request an additional defense budget this week, and it could amount to tens of billions of dollars.