Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանձնարարությամբ Իրան է ուղարկվել հումանիտար օգնության հերթական խմբաքանակը, հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները:
Հաղորդագրության համաձայն՝ օգնությունը կազմակերպվել է մարտի 8-ին նախագահ Իլհամ Ալիևի և Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի միջև կայացած հեռախոսազրույցից հետո:
Հումանիտար օգնության ընդհանուր ծավալը կազմում է 82 տոննա, այդ թվում՝ 76 տոննա սննդամթերք, 4 տոննա դեղագործական արտադրանք և 2 տոննա բժշկական սարքավորումներ:
Օգնությունն ուղարկվել է հինգ բեռնատարով:
«Բացի այդ, Նովրուզի տոնի կապակցությամբ շարասյան կազմում ներառվել են նաև տոնական հավաքածուներ և տոնի հետ կապված տարբեր ապրանքներ: Հումանիտար շարասյունն ուղեկցում են Ադրբեջանի նախարարների կաբինետի, արտաքին գործերի նախարարության և պետական պահուստների գործակալության լիազոր ներկայացուցիչները, որոնք մեկնել են Իրան՝ օգնությունը վերահսկելու համար»,- ասված է ադրբեջանական ԶԼՄ-ների հաղորդագրության մեջ:

Another humanitarian aid shipment was sent from Azerbaijan to Iran on Wednesday, based on the telephone conversation held on March 8 between President of Azerbaijan Ilham Aliyev and President of the Islamic Republic of Iran Masoud Pezeshkian, APA reports.
The humanitarian aid sent to the Islamic Republic includes various food products, medicines, and medical supplies, with a total weight of 82 tons. Of this, 76 tons consist of food products, 4 tons of medicines, and 2 tons of medical supplies.
The humanitarian aid is being transported by 5 cargo trucks.
Considering that the humanitarian aid was sent on the eve of the Novruz holiday, appropriate Novruz gifts and festive products were also added to the cargo trucks.