Իրանի գազային ենթակառուցվածքների վրա հարձակումը տարածաշրջանում հակամարտության նոր փուլ է բացել։ Դրա մասին հայտարարել է Իրանի մեջլիսի (խորհրդարան) նախագահ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆը։
«Թշնամին զայրացած է,-X-ում գրել է Ղալիբաֆը, -և ցանկանում է թաքցնել մարտադաշտում իր անհաջողությունները՝ հարձակվելով ենթակառուցվածքների վրա»։ «Նրանց համար դա ինքնասպանություն է»,- շեշտել է Ղալիբաֆը։ Ինչպես նշել է Իրանի խորհրդարանի նախագահը, «ուժի մեջ է մտել «ակն ընդ ակն» սկզբունքը, և սկսվել է հակամարտության նոր մակարդակ»։
Չորեքշաբթի Իրանի Բուշեր նահանգի Ասալույե շրջանի ղեկավարը հայտնել է, որ Իսրայելի և Միացյալ Նահանգների հարվածների արդյունքում Հարավային Փարս գազի հանքավայրի մի քանի օբյեկտներում հրդեհներ են բռնկվել։

A new stage of the regional conflict began with the attack on Iran’s gas infrastructure, said Mohammad Bagher Ghalibaf, Speaker of the Iranian Majlis (parliament).
“The enemy is enraged,” he wrote on X, “and wants to cover up its failures on the battlefield by attacking infrastructure.” “For them, this is suicide,” Ghalibaf believes. According to the speaker of parliament, the principle of “an eye for an eye” has now come into effect, and a new level of conflict has begun.
On Wednesday, the head of the administration of the Asaluyeh district in Iran’s Bushehr province reported that a fire had broken out at several facilities of the South Pars gas field as a result of a strike by Israel and the United States.