ԱՄՆ զինված ուժերը թաքցնում են Իրանի դեմ ագրեսիայի ընթացքում զոհվածների և վիրավորների իրական թիվը։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի զինված ուժերի «Խաթամ ալ-Անբիա» կենտրոնական շտաբի ներկայացուցիչ Էբրահիմ Զոլֆաղարին։
«Ձեր սխալ քաղաքականության պատճառով ամերիկացի զինվորներն ամեն օր զոհվում են ձեր սանձազերծած պատերազմում և խեղդվում սեփական արյան մեջ, իսկ դուք խուսափում եք ամերիկացի ժողովրդին և նրանց ընտանիքներին զոհերի ու վիրավորների իրական վիճակագրությունը ներկայացնելուց՝ խստորեն գրաքննելով պատերազմի մասին լուրերը։ Եթե ձեր հանցագործ բանակը ժամանակին և ճշգրիտ ներկայացնի զոհվածների ու վիրավորների իրական տվյալները, ապա, բացի ձեր վախկոտ ու երկչոտ բանակի փլուզումից և զինվորների՝ հրամանատարներին չենթարկվելուց, դուք կբախվեք Ամերիկայի սեփական ժողովրդի վճռական դիմադրությանը, որը թույլ չի տա ձեզ իրենց զավակներին մահվան ուղարկել»,- ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Զոլֆաղարին, նրա խոսքերը մեջբերում է Tasnim գործակալությունը։
«Քաղաքական գործիչնե՛ր, հատկապես [Դոնալդ] Թրամփ, Ամերիկայի անխոհեմ նախագահ։ Դուք չեք կարող մեդիա-կրկեսի օգնությամբ հաջողության հասնել հզոր Իրանի դեմ այս պատերազմում և ագրեսիայում»,- հավելել է նա։

The US Armed Forces are hiding the real number of killed and wounded during the aggression against Iran, said Ebrahim Zolfaghari, spokesman for the central headquarters "Khatam al-Anbia" of the Iranian armed forces.
"Due to your erroneous policies, American soldiers are dying daily in the war you have unleashed, drowning in their own blood, while you avoid providing real casualty statistics to the American people and their families, heavily censoring war news. If your criminal army were to provide accurate and timely data on the killed and wounded, then in addition to the collapse of your cowardly and fearful army and insubordination of your soldiers toward their commanders, you would face resolute resistance from your own people in America, who will not allow you to send their children to their deaths," Zolfaghari said at a briefing, as quoted by the Tasnim news agency.
"Politicians! Especially [Donald] Trump, the reckless president of America! You will not succeed in this war and aggression against powerful Iran through a media circus," he added.