«Ճշմարիտ խոստում 4» գործողության 87-րդ ալիքի ընթացքում տարբեր տարածքներում ոչնչացվել են հրամանատարական կենտրոններ, անօդաչու թռչող սարքերի բազաներ, զենքի պահեստներ և ռազմական ապաստարաններ, դրանց թվում՝ տարածաշրջանում տեղակայված ամերիկյան հինգ բազաներ և Իսրայելի հարավային, կենտրոնական և հյուսիսային մասերում տեղակայված ռազմական կենտրոններ (Հայֆա, Կրիատ Սմոն, Թել Ավիվ, Բեեր Շևա, Դիմոնա, Ալ-Խարաջ, Ջոֆար, Վիկտորիա և այլն): Հարվածների ժամանակ օգտագործվել են «Էմադ», «Քիյամ» և «Հորամշահր-4» հեղուկ և պինդ վառելիքով բալիստիկ հրթիռներ, ինչպես նաև հարձակողական անօդաչու թռչող սարքեր: Գործողության մասին հաղորդել է about:blank Nour News-ը։
«Այդ համակցված, շարունակական և բազմափուլ գործողությունը սկսվել է երեկ երեկոյան և դեռևս շարունակվում է։
Քուվեյթում աղազրկման օբյեկտների վրա իսրայելական բանակի անօրինական հարվածը նողկալի վարքագծի դրսևորում է: Հեղափոխության պահապանների կորպուսը դատապարտում է այդ գործողությունը։
Մերձավոր Արևելքի երկրները պետք է ճանաչեն տարածաշրջանը անկայունացնելու և ոչնչացնելուն ուղղված ԱՄՆ-ի և Իսրայելի սադրանքի վտանգը»,- նշում է պարբերականը։

During the 87th wave of Operation “True Promise 4”, Iran struck command centers, drone bases, weapons depots, and military shelters across several areas — including five U.S. bases in the region — as well as military sites in southern, central, and northern Israel, such as Haifa, Kiryat Shmona, Tel Aviv, Be’er Sheva, Dimona, Al-Kharaj, Jofar, and Victoria. The attacks involved Emad, Qiam, and Khorramshahr-4 ballistic missiles with both liquid and solid fuel, along with strike drones, Nour News reported.
“This combined, prolonged, and multi-phase operation began last night and is still ongoing,” the report stated.
The Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) also condemned what it called an “immoral strike” by the Israeli army on Kuwait’s desalination facilities. “Middle Eastern countries must recognize the danger of U.S. and Israeli provocations aimed at destabilizing and destroying the region,” the statement said.