Թուրքիայի Էդիռնե նահանգի Քեշանի շրջանում 5 տարեկան երեխայի կողմից էքսկավատոր վարելու տեսագրությունը ինտերնետում հայտնվելուց հետո ոստիկանությունը եւ դատախազությունը երխայի հոր դեմ միջոցներ են ձեռնարկել։
Թուրքական Hurriyet-ի փոխանցմամբ՝ ոստիկանությունը երեխայի անչափահաս լինելու պատճառով առանց իրավունքի թրթուրավոր էքսկավատոր վարելու համար 250 դոլարով տուգանել է հորը։ Դատախազությունն իր հերթին հոր դեմ հետաքննություն է սկսել՝ երթեւեկությունը դիտավորյալ վտանգելու մեղադրանքով։
Նշենք, որ NEWS.am-ն ավելի վաղ ներկայացրել էր ընթերցողներից մեկի ուղարկած տեսագրությունը, որտեղ արմավիրցի 5-ամյա Ռազմիկ Խշտոյանը էքսկավատոր է վարում։

Турецкая полиция и прокуратура предприняли меры в отношении отца 5-летнего ребенка, который водил экскаватор. Соответствующая видеозапись недавно появилась в интернете.
Как передает турецкая Hurriyet, полиция оштрафовала отца на $250 за то, что его несовершеннолетний сын без соответствующего разрешения водил гусеничным экскаватором. Прокуратура, в свою очередь, начала расследование по обвинению в умышленном нарушении ПДД, что привело к возникновению угрозы.
Ранее Новости Армении – NEWS.am представило отправленное читателем видео, на котором 5-летний Размик Хштоян управляет экскаватором.