Կինը կրակ է բացել Աթենքի դատարանի դահլիճում. նախնական տվյալներով  վիրավորվել է երկու մարդ, ովքեր սպասում էին դատական քննիչի հարցաքննութանը: Վիրավորներից մեկը ծանր վիճակում հիվանդանոց է տեղափոխվել, հաղորդում է «Ինտերֆաքսը»: Հունական որոշ լրատվամիջոցներ փոխանցում են, որ վիրավորվել է մեկ մարդ, եւս մեկը մահացել է, սակայն ոստիկանությունը նման տվյալներ դեռեւս չի հրապարակել:
Ռիա Նովոստին հաղորդում է, որ կինը կրակել է իր որդու սպանության կասկածյալի վրա: Նա հանել է ատճանակը եւ կրակել է 7-8 անգամ, երբ կասկածյալին դատարան էին տեղափոխում: Ոստիկանները  ձերբակալել են կնոջը: Նախնական տվյալներով խոսք է գնում գնչուական երկու ընտանիքների միջեւ հակամարտութան մասին:

Женщина открыла стрельбу в здании суда в Афинах: по предварительным данным ранения получили два человека, которые ожидали допроса у судебного следователя. Один из получивших ранения людей госпитализирован в тяжелом состоянии, сообщает «Интерфакс». Некоторые греческие СМИ передают, что ранен один человек, а еще один погиб, но полиция эти данные пока не подтверждает.
РИА Новости сообщает, что женщина стреляла в подозреваемого в убийстве ее сына. Она достала пистолет и выстрелила 7-8 раз, когда его вели в здание суда. Полицейские обезоружили и задержали женщину. По предварительным данным, речь идет о конфликте между двумя цыганскими семьями.