Սեպտեմբերի 15-ի երեկոյան վրացական  «Ռուսթավի-2» հեռուստաալիքը արդեն երկրորդ անգամ հեռարձակվել է այլընտրանքային վայրից, եւ նորից հեռուստաընկերության  բոլոր աշխատակիցները տարհանվել են: Վերջին մի քանի օրվա ընթացքում «Ռուսթավի 2» հեռուստաալիքում իբրեւ թե տեղադրված պայթուցիկի մասին երկրորդ լուրը եւս սուտ է եղել:
Ականազերծողները եւ կինոլոգները երկու ժամվա աշխատանքերից հետո ռումբ չեն հայտնաբերել:
«Սա արդեն երկրորդ դեպքն է եւ կարծում եմ` վերջինը չի: Ցանկանում եմ հայտնել բոլոր զանգահարողներին եւ զանգահարելու մտադրություն ունեցողներին` ոչ մի իմաստ չկա: Հեռուստաընկերությունը չի վախենում նման գործողություններից եւ չի փոխի իր խմբագրական քաղաքականությունը», — լրագրողներին ասել է  հեռուստաընկերության գլխավոր տնօրեն Նիկա Գվարամիան, հայտնում է «Նովոստի-Գռուզիան»:
Վրաստանի ՆԳՆ-ում հայտնել էին, որ պարզվել է կեղծ ահազանգի հեղինակը: Նա Արեւմտյան Վրաստանի Զուգդիդի քաղաքի անչափահաս, 2001թ. ծնված բնակիչ Մատէ Լ.-ն է:
Վրաստանի ՆԳՆ-ից հայտնել են, որ կեղծ ահազանգի հեղինակին գտել են: Նա Զուգդիդի քաղաքի բնակիչ, 13-ամյա Մատե Լ-.-ն է:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ, սեպտեմբերի 12-ին, 112 ծառայություն ահազանգ էր ստացվել «Ռուսթավի-2», «Իմեդի», իսկ ավելի ուշ նաեւ Թբիլիսիի միջազգային օդանավակայանում ռումբի տեղադրման մասին: Բոլոր երեք զանգերն էր կեղծ են եղել եւ պայթուցիկ ոչ մի տեղ չի հայտնաբերվել: Վրաստանի ՆԳՆ-ն նույն օրը կարողացել է ձերբակալել հեռախոսազանգերի հեղինակներին:
Վրացական «Ռուսթավի-2» հեռուստաընկերությունում ռումբ էին փնտրում
Վրացական երկրորդ հեռուստաալիքն այսօր դադարեցրել է հեռարձակումը՝ ռումբի մասին հաղորդագրության պատճառով

Грузинской телекомпании «Рустави 2» вечером 15 сентября уже второй раз пришлось вещать из альтернативного здания, и вновь были эвакуированы все сотрудники телекомпании. Второе за последние несколько дней сообщение о взрывном устройстве, якобы заложенном в здании грузинской телекомпании «Рустави 2», оказалось ложным.
Саперы и кинологи в результате проведенных двухчасовых работ, не обнаружили взрывчатки.
«Это уже второй случай, что является знаком системного преступления. Я думаю, что это может быть далеко не последним случаем. Хочу заявить для тех, кто звонит и кто намерен еще звонить — нет никакого смысла. Телекомпания не боится таких действий и не сменит редакционную политику», — заявил журналистам гендиректор телекомпании Ника Гварамия, сообщает «Новости-Грузия».
Как сообщили в грузинском МВД, автор ложного звонка установлен. Им оказался житель города Зугдиди (Западная Грузия), несовершеннолетний, 2001 года рождения, Матэ Л.
Напомним, ранее 12 сентября в службу «112» поступила информация о заложенной бомбе в зданиях телекомпаний «Рустави 2», «Имеди», а позднее и в здании Тбилисского международного аэропорта. Все три звонка оказались ложными и взрывчатки нигде не оказалось. МВД Грузии в тот же день сумело задержать авторов звонков.