ԱՄՆ դաշնային միգրացիոն ոստիկանության աշխատակիցները Լոս Անջելեսում 188 անձի են ձերբակալել, այդ թվում՝ Հայաստանի քաղաքացիների:
Ոստիկանության հայտարարության համաձայն՝ հնգօրյա գործողության ընթացքում ձերբակվել են երկրում ապօրինաբար բնակվող հանցագործներ:
Ըստ Los Angeles Times-ի՝ ձերբակալվածների մեծ մասը Մեքսիկայից են, մյուսները՝ Սալվադորի, Հայաստանի, Հոնդուրասի, Թաիլանդի, Վիետնամի, Կամբոջայի, Ռուսաստանի, Ֆիլիպինների քաղաքացիներ: Ի դեպ՝ բոլորն էլ նախկինում դատապարտված են եղել:
Չնայած Թրամփի՝ նախագահ ընտրվելուց հետո միգրանտների շրջանում ձերբակալությունները 35%-ով ավելացել են, Հարավային Քալիֆորնիայում ձերբակալվածների թիվը համեմատաբար մեծ չէ:

Сотрудники федеральной иммиграционной полиции США арестовали 188 человек в Лос-Анджелесе, включая граждан Армении.
Согласно заявлению полиции, в ходе пятидневной операции были арестованы преступники, проживающие в стране незаконно, сообщает Los Angeles Times.
Большинство из арестованных выходцы из Мексики, остальные - граждане Сальвадора, Армении, Гондураса, Таиланда, Вьетнама, Камбоджи, России, Филиппин и, как говорится в заявлении, выходцы из Югославии. Все арестованные были ранее судимы.
Хотя количество арестов среди мигрантов увеличилось на 35% с приходом Трампа в Белый дом, число арестованных в Южной Калифорнии относительно невелико.