Ամերիկացի սերիական մարդասպան Չարլզ Մենսոնը, որը ցմահ ազատազրկված էր ԱՄՆ բանտերից մեկում, մահացել է 83 տարեկանում: Այս մասին հայտնել է TMZ-ն՝ վկայակոչելով Մենսոնի զոհերից մեկի քրոջը:
Աղջիկը հայտնել է, որ բանտը, որտեղ պատիժ էր կրում մարդասպանը, կապ է պահպանում նրա զոհերի բոլոր ազգականների հետ: Նա ասել է, որ նոյեմբերի 19-ին (տեղական ժամանակով) 8.13-ին իրեն զանգահարել եւ հայտնել են, որ Մենսոնը մահացել է:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել որ նրան բանտից հոսպիտալացրել են:
Չարլզ Մենսոնը, որը «Ընտանիք» մարդասպանների «կոմունայի» ղեկավարն էր, ցմահ ազատազրկման է դատապարտվել 1969 թվականի ամռանը իր բարեկամ Գերի Հինմենի սպանության համար: Նույն տարվա օգոստոսին Մենսոնի խմբավորման անդամները սպանել էին Ռոման Պոլանսկու կնոջը՝ Շերոն Թեյթին, որն այդ ժամանակ 8 ամսական հղի էր: Ներկայումս նա 83 տարեկան է, 2027 թվականին նախատեսված էր Մենսոնին հնարավորություն տալ դիմել վաղաժամկետ ազատվելու խնդրագրով:

Американский серийный убийца Чарльз Мэнсон, отбывавший пожизненное заключение в одной из тюрем США, скончался в возрасте 83 лет. Об этом сообщает портал TMZ со ссылкой на сестру одной из жертв Мэнсона.
Девушка сообщила, что тюрьма, в которой убийца отбывал наказание, контактирует со всеми родственниками его жертв. Она сказала, что в 8.13 19 ноября получила звонок, ей сообщили, что Мэнсон скончался, переедет Gazeta
Ранее стало известно, что убийцу госпитализировали из тюрьмы.
Чарльз Мэнсон, глава «коммуны» убийц «Семья», осужден на пожизненное заключение за убийство своего приятеля Гэри Хинмена летом 1969 года. В августе того же года участники группировки Мэнсона убили супругу Романа Полански Шерон Тейт, находившуюся в тот момент на восьмом месяце беременности. В настоящее время ему 83 года, в 2027 году Мэнсону планировали предоставить возможность подать прошение о досрочном освобождении.