Հայկական կողմը պատրաստ է երկխոսության ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման համար։ Այս մասին Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է FOX LA-ի թղթակից Արաքս Կարապետյանի հետ հարցազրույցում։
«Ես ցանկանում եմ նշել, որ յուրաքանչյուր լուծում պետք է ընդունելի լինի Հայաստանի ժողովրդի, Ղարաբաղի ժողովրդի եւ Ադրբեջանի համար։ Ես հայ առաջին ղեկավարն եմ, որն ասում է, որ լուծումը պետք է ընդունելի լինի նաեւ ադրբեջանցի ժողովրդի համար, եւ այդ պատճառով ինձ քննադատեցին Հայաստանում։ Հիմա ես սպասում եմ, որ Ադրբեջանի նախագահն ասի եւ ընդունի նույն բանաձեւը. ցանկացած լուծում պետք է ընդունելի լինի Ադրբեջանի, Հայաստանի եւ Ղարաբաղի ժողովուրդների համար»,- ասել է Փաշինյանը։
Նա ավելացրել է, որ եթե Իլհամ Ալիեւն ընդուներ այս բանաձեւը, «մենք շատ մոտ կլինեինք ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը»։

The Armenian side is ready for dialogue  for the peaceful resolution of the Karabakh conflict, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said in an interview with FOX LA’s Araksya Karapetyan.
“My message is that every solution should be acceptable for the people of Armenia, the people of Karabakh and Azerbaijan. I am the first Armenian leader, who says that solution should be acceptable for Azerbaijani people as well, and I was criticized for this in Armenia. Now I am waiting for Azerbaijani president to say and to adopt the same formula that every solution should be acceptable for people of Azerbaijan, Armenia and Karabakh,” Pashinyan said.
He believes that if Ilham Aliyev accepts this formula, “we would be very close to peace settlement of Karabakh conflict”.