Մենք շատ մտահոգված ենք այն միջադեպի կապակցությամբ, որ տեղի ունեցավ ձեր ամսագրի խմբագրության նկատմամբ, հույս ունենք, որ դա կբացահայտվի եւ հեղինակները պատասխանատվության կենթարկվեն: Այս մասին, նոյեմբերի 12-ին, Ֆրանսիայի հայ համայնքի հոգևոր և աշխարհիկ կառույցների ներկայացուցիչների հետ հարցուպատասխանի ժամանակ նշել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ դիմելով հանդիպմանը ներկա Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունները համակարգող խորհրդի համանախագահ, «Nouvelles d’Arménie» ամսագրի գլխավոր խմբագիր Արա Թորանյանին:
«Իմացեք, որ բոլոր հնարավոր միջոցներով, նաեւ բարոյապես ձեր կողքին ենք, շատ բարձր ենք գնահատում ամսագրի գործունեությունը»,-ասաց վարչապետը:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա հոկտեմբերին Փարիզում անհայտ անձինք ներխուժել են ֆրանսալեզու Nouvelles d'Arménie ամսագրի խմբագրություն եւ տարել երեք համակարգիչ ու մեկ ֆոտոապարատ։

We are very concerned about the incident that happened to the editorial staff of your magazine. We hope that this will be solved and that the person responsible will be held accountable. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan stated this during the question and answer session in Paris with representatives of the Armenian community organizations of France, on November 12, addressing Ara Toranian, Co-Chair of the Coordination Council of Armenian Organizations of France, and editor-in-chief of Nouvelles d’Arménie French-language Armenian magazine of France.
"We are with you by all possible means, and also morally," the prime minister said. "We highly appreciate the work of the magazine."
In October, unknown persons broke into the editorial office of Nouvelles d'Arménie in Paris, and stole three computers and one photo camera.