Մինսկում սկսվել են բողոքի ցույցի մասնակիցների ձերբակալությունները: Ինչպես հայտնում է բելառուսական TUT.BY պորտալը, հրապարակում մարդկանց հավաքվելուց կես ժամ անց սկսվել են ձերբակալությունները: «Ընդ որում, ուժայինները մոտեցել են լրագրողներին եւ պահանջել են չնկարահանել:
Մարդիկ ժամը 19-ի մոտ սկսել են հավաքվել Անկախության հրապարակում: Բարձրախոսը ներկաներին հիշեցրել է գործող օրենսդրության խախտման մասին, ապա հրապարակում հայտնվել է ՕՄՕՆ-ը, ավտոզակեր եւ միկրոավտոբուսներ: Անկախության հրապարակ տանող ստորգետնյա անցումները փակել են մետաղական պատնեշներով:
Անվտանգության ուժերը շրջափակել են հրապարակը եւ չեն թողնում մարդկանց դուրս գալ, շրջափակման մեջ է հայտնվել մոտ հազար մարդ: Նրանք ստուգել են լրագրողների փաստաթղթերը եւ նախազգուշացրել են, որ սկսելու են «մաքրել»: Ժամը 19:30-ի սահմաններում հրապարակում սկսվել են ձերբակալությունները: «Մեր թղթակիցի խոսքերով՝ մարդկանց առանց ուժի գործադրման մտցնում են ոստիկանական ավտոմեքենաների մեջ»,- նշում է գործակալությունը:

Arrests of participants of the protest in Minsk have begun. As reported TUT.BY portal, the arrests began half an hour after people were gathered at the square.
“Moreover, power structures approached journalists and demanded that they don’t tape anything.
At around 7 p.m. people started gathering at Independence Square. Police officers with microphones reminded the protesters about violation of the existing legislation, after which the OMON and microbuses appeared. The underground passageways leading to Independence Square were closed with metal barriers.
Security forces have blocked the square and aren’t letting people exit, and nearly 1,000 people are in a blockade. The security forces have checked reporters’ documents and warned that they are going to start ‘cleaning’. The arrests began at around 7:30 p.m.”