Երեկ, հունվարի 23-ին ԱԻ պետական ծառայության փրկարարական ջոկատները որոնողական աշխատանքներ էին իրականացրել Վարանդայի(Ֆիզուլի), Քաշաթաղի հարավային թևում և Մատաղիս շրջաններում: Այս մասին հայտնում են Արցախի ԱԻՊԾ-ից:
Աշխատանքների արդյունքում վերադարձրել են ևս 30 զինծառայողի աճյուն, որն ադրբեջանական կողմն է փոխանցել հայկական կողմին՝ չնշելով նրանց գտնվելու վայրը: Մարմիններն անճանաչելի են: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն նրանց ինքնությունը պարզելու նպատակով:
2021 թվականի նախորդ օրերի համեմատ, երեկ ամենաշատ աճյուններն են հայտնաբերվել:
Որոնողական աշխատանքներին մասնակցում են նաև զոհված կամ անհայտ կորած զինծառայողների հարազատները, ինչպես նաև ռազմագործողություններին մասնակցած կամ տարածքին ծանոթ ուղեկցող-կամավորները:
Նշենք, որ 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից մինչև 2021 թվականի հունվարի 23-ը հայտնաբերվել է 1281 աճյուն:
Փրկարար-որոնողական աշխատանքներն այսօր շարունակվում են Ջրականի (Ջաբրայիլ) և Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջաններում:

Yesterday rescue squads of the State Service for Emergency Situations of Artsakh (Nagorno-Karabakh) conducted a search in Varanda (Fizuli), the southern part of Kashatagh and Mataghis, as reported the State Service for Emergency Situations.
As a result, the squads returned the bodies of another 30 servicemen which the Azerbaijani side had transferred to the Armenian side, without indicating the location of their bodies. The bodies are unrecognizable. Forensic medicine expert examination has been designated to identify them.
Compared to the previous days of the year 2021, the most bodies were found yesterday.
The relatives of deceased or missing servicemen, as well as the escorting volunteers having participated in the hostilities or familiar with the territories are also participating in the search efforts.