ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ ապրիլի 20-ին, կազմել է 521.89 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազելով 0.32 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 629.29 դրամ (աճել է 0.60 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 729.86 դրամ (աճել է 4.20 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 6.85 դրամ (նվազել է 0.02 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. Արծաթ՝  438.02 դրամ, ոսկի՝  29,774.6 դրամ, պլատին՝ 20,504.12 դրամ:

YEREVAN. – The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 521.89/$1 in Armenia on Tuesday; this is down by AMD 0.32 from Monday, according to the official website of the Central Bank of Armenia.
The exchange rate for one euro was AMD 629.29 (up by AMD 0.60), that of one UK pound totaled AMD 729.86 (up by AMD 4.20), and the rate of one Russian ruble made up AMD 6.85 (down by AMD 0.02) in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 438.02, AMD 29,774.6 and AMD 20,504.12, respectively.