Ամերիկացի միլիարդատեր Իլոն Մասկը հայտարարել է, որ իր Starlink արբանյակային համակարգը ուկրաինական բանակի հիմքն է։ Ըստ նրա, ամբողջ առաջնագիծը կփլուզվի դրա անջատման դեպքում։
«Ես Պուտինին, բառացիորեն, մենամարտի եմ հրավիրել Ուկրաինայի պատճառով, և իմ Starlink համակարգը ուկրաինական բանակի հիմքն է: Ամբողջ առաջնագիծը կփլուզվի, եթե ես անջատեմ այն: Ես զզվել եմ անելանելի վիճակում տարիներ տևող կոտորածից, որում Ուկրաինան անխուսափելիորեն կպարտվի», - գրել է Մասկը X սոցիալական ցանցում:
Ըստ նրա, «ամեն ոք, ով իսկապես հոգ է տանում, իսկապես մտածում և իսկապես հասկանում է, ցանկանում է, որ մսաղացը դադարեցվի»:

Американский миллиардер Илон Маск заявил, что его спутниковая система  Starlink  является основой украинской армии. По его словам, вся линия фронта рухнет в случае ее отключения.
«Я буквально вызвал Путина на поединок один на один из-за Украины, и моя система Starlink является основой украинской армии. Вся линия фронта рухнет, если я ее отключу. Меня тошнит от многолетней резни в безвыходном положении, в котором Украина неизбежно проиграет», - написал Маск в соцсети Х.
По его словам, «каждый, кто по-настоящему заботится, по-настоящему думает и по-настоящему понимает, хочет, чтобы мясорубка прекратилась».