ԱՄՆ զինված ուժերը մեծ հարված կհասցնեն Իրանին, և այդ գործողությունների արդյունքները շուտով տեսանելի կլինեն, ուրբաթ օրը հայտարարեց ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Մենք հզոր հաղթանակ ենք տանում Իրանի նկատմամբ։ Դրա արդյունքները շուտով տեսանելի կլինեն», - ասաց նա իր համաքաղաքացիներին ուղղված հեռուստատեսային ուղերձում։
Ավելի վաղ ԱՄՆ-ն վերսկսեց հարվածները Իրանի դեմ։ Ուրբաթ երեկոյան Իսլամական Հանրապետությունը կրկին հարձակման ենթարկվեց։ Հարվածներ են գրանցվել Բուշերի, Քեշմ կղզու ռազմական բազաների և Հորմուզի նեղուցի մոտ գտնվող Բանդար Աբբասի և Բանդար Խեմիր նավահանգիստների վրա։ Պայթյուններ են տեղի ունեցել նաև երկրի հարավ-արևմուտքում գտնվող Ահվազ արդյունաբերական քաղաքում և Իրանի հարավ-արևելքում գտնվող Սիստան և Բելուջիստան նահանգի Իրանշահրի օդանավակայանում։ Իրանը երեկ երեկոյան հարձակվել է Բահրեյնում գտնվող ամերիկյան ռազմաբազայի վրա, և Քուվեյթի բանակը հայտարարել է, որ հետ է մղել իրանական օդային հարձակումը։

The US military is dealing a major blow to Iran, and the results of these actions will soon become visible, US President Donald Trump said on Friday.
"We are securing a major victory over Iran. The results of this will soon become visible," he said during a televised address to the nation.
Earlier, the United States resumed strikes on Iran. Thus, overnight into Friday, the Islamic republic came under another attack. Strikes were reported on military bases in the city of Bushehr, on Qeshm Island, and on the ports of Bandar Abbas and Bandar Khamir, located near the Strait of Hormuz. In addition, explosions rocked the industrial city of Ahvaz in the southwest of the country and the airport of the city of Iranshahr in Iran's southeastern province of Sistan and Baluchestan.
Iran attacked a US military base in Bahrain overnight, while the Kuwaiti military said it had repelled an Iranian air attack.