ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի բնապահպանական պետական տեսչության պետի տեղակալ, 1958 թ. ծնված Արսեն Պետրոսյանը մի ընկերությունում կատարած ստուգման արդյունքում հայտնաբերված բնապահպանական խախտումներն ամբողջությամբ չարձանագրելու և կազմվող ակտի գումարի չափը մինչև 10 միլիոն դրամ նվազեցնելու համար պահանջել է 5 միլիոն դրամ կաշառք:
Ինչպես NEWS.am-ը տեղեկանում է ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ոստիկանության ԿՀԴՊ գլխավոր վարչության ծառայողների իրականացրած միջոցառումների արդյունքում` դեկտեմբերի 28-ին, ՀՀ բնապահպանության նախարարության իր աշխատասենյակում Արսեն Պետրոսյանի կաշառք վերցնելու փաստը մերկացվել է: Նրա մոտ հայտնաբերվել է վերցված գումարից 1.210.000 դրամը, իսկ մնացած 3.790.000 դրամը Ա. Պետրոսյանը հասցրել էր փոխանցել նույն տեսչության պետ, 1960 թ. ծնված Տիգրան Գրիգորյանին:
Միջոցառման ընթացքում, բացի վերցված կաշառքից, Ա. Պետրոսյանն իր գրպաններից ներկայացրել է նաև 2 միլիոն դրամ և ԱՄՆ 1.000 դոլար, իսկ տեսչության պետ Տ. Գրիգորյանը, բացի Ա. Պետրոսյանի կողմից տված կաշառքի գումարից, նույն պոլիէթիլենային փաթեթի մեջ ներկայացրել է 3.800.000 դրամ, 15.000 դոլար ու ևս 18.000 դոլար:

Сведения о задержании начальника Государственного управления по охране природы Тиграна Григоряна и его заместителя Арсена Петросяна подтвердились. Эту информацию в беседе с корреспондентом Новости Армении — NEWS.am подтвердила руководитель пресс-центра Министерства по охране природы Асмик Мкртчян. Она сообщила, что задержание произошло вчера, после работы, и что оба чиновника в настоящее время находятся в полиции.
По нашим сведениям, Григорян и Петросян обвиняются во взяточничестве. Отметим, что вчера 3-й корпус Дома правительства был окружен сотрудниками правоохранительных органов. Они около 40 минут не разрешали сотрудникам выходить из здания, поскольку застали начальника управления и его заместителя в тот момент, когда те брали крупную взятку.
В пресс-службе полиции корреспонденту Новости Армении — NEWS.am сообщили, Арсен Петросян, 1958 г.р., потребовал в одной из компаний взятку в 5 млн драмов за то, чтобы не полностью зафиксировать обнаруженные нарушения и уменьшить размер штрафа до 10 млн драмов.
В результате оперативных мероприятий, осуществленных сотрудниками ГУБОП, 28 декабря в кабинете Арсена Петросяна был установлен факт получения им взятки. 1.210.000 драмов были обнаружены у него, остальные 3.790.000 драмов он успел передать начальнику того же управления Тиграну Григоряну, 1960 г.р.
В ходе мероприятия, кроме полученной взятки, в карманах А. Петросяна были обнаружены еще 2 млн драмов и 1000 долларов США. У начальника управления Т. Григоряна, кроме полученной взятки, были найдены еще 3.800.000 драмов и 33.000 долларов США.