Արդեն երեք օր է շարունակվում է Կապանի «Դինո Գոլդ Մայնինգ Քամփընի» ընկերության աշխատակիցների գործադուլը: Նրանք պահանջում են բարձրացնել աշխատավարձը, որը ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի արդյուքում զգալի կրճատվել էր: Ըստ ընկերության հասարակության հետ կապերի բաժնից նշել են, որ գործադուլը կապված է ոչ թե աշխատավարձի իջեցման հետ, այլ բարձրացման համար է:
Հիշեցնենք, որ արդեն երկար ժամանակ է, որ ընկերության աշխատակիցների աշխատավարձի 250 հազարից իջել է 100 հազար դրամի: Ընկերության հասարակության հետ կապերի գծով մասնագետ Նորայր Աղայանն այս առնչությամբ ասել է, որ աշխատավարձերի փոփոխությունը երկար գործընթաց է, որն սկսվել է աշխարհում ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի հետ կապված, իսկ հիմա աշխատակիցները առաջարկում են բարձրացնել իրենց աշխատավարձը: Նշենք, որ ներկայումս աշխատավարձերի բարձրացման հետ կապված բանակցություններ են գնում, սակայն կողմերը դեռ ընդհանուր հայտարարի չեն եկել:

Сотрудники компании «Dino gold mining company» в городе Капан уже третий день продолжают забастовку, требуя восстановления зарплат, которые значительно сократилась из-за финансового кризиса.
Между тем, как сообщили в отделе связей с общественностью компании, истинной причиной забастовки является не сокращение заработных плат сотрудников. Работники, по версии компании, просто требуют повысить оплату труда.
Напомним, что уже довольно долгое время зарплата сотрудников компании вместо прежних 250 тыс. драмов составляет 100 тыс. Как ранее заявлял специалист по связям с общественностью компании Норайр Агаян, пересмотр зарплат работников является долгим процессом, который начался в связи с кризисом. Отметим, что в настоящий момент по данному вопросу ведутся переговоры, однако соглашение пока не достигнуто.
Отметим, что вышеуказанная компания с иностранным капиталом эксплуатирует Шауманское золото — полиметаллическое месторождение и золото-медно-серебряное месторождение Центральное в Сюникской области Армении.