Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն ունի ամենամեծ շանսերն առաջին փուլում հաղթանակ տանելու նախագահական ընտրություններում: Այդ մասին այսօր` փետրվարի 9-ին կայացած ասուլիսում հայտնել են «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» հասարակական կազմակերպության ներկայացուցիչները: ՀԵԲ-ի պատվերով հարցումն իրականացրել է TNS opinion ընկերությունը:
Հարցումն իրականացվել է հունվարի 31-ից փետրվարի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում` Երեւանում եւ մարզերում բնակվող 1609 մարդկանց շրջանում, եւ ըստ այդ հարցումների Սերժ Սարգսյանը ստացել է ընտրողների 58 տոկոսի ձայները: Նա նվազում է արձանագրել նախորդ` հունվարի 15-20-ն իրականացված հարցման համեմատ, երբ ստացել էր 68,6 տոկոս:
Ամենամեծ առաջընթացը գրանցել է «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը` 33 տոկոս նախորդ հարցման 20,8 տոկոսի դիմաց:
Պարույր Հայրիկյանը ստացել է 4,9 տոկոս (նախորդում` 4,8 տոկոս), Հրանտ Բագրատյանը` 2,8 տոկոս (նախորդում` 4,4 տոկոս):
Մյուս չորս թեկնածուների ձայները չնչին են: Այսպես, Արամ Հարությունյանը, ով արդեն լքել է ընտրարշավը, ստացել է 0,6 տոկոս (նախորդւոմ` 0,3), Վարդան Սեդրակյանը երկու հարցումների ժամանակ էլ ստացել է 0,5 տոկոս, Անդրիաս Ղուկասյանը` 0,5 տոկոս (նախորդում`0,3 տոկոս), իսկ Արման Մելիքյանը երկու հարցման արդյունքում էլ ստացել է 0,0 տոկոս:

У президента Армении Сержа Саргсяна есть наибольшие шансы выиграть президентские выборы в первом туре. Об этом на пресс-конференции 9 февраля заявили представители общественной организации «Европейские друзья Армении». Опрос провела компания  TNS opinion, по заказу «Европейских друзей Армении».
Опрос проводился с 31 января по 5 февраля среди 1609 респондентов в Ереване и областях. По итогам этого опроса, Серж Саргсян получил 58% голосов респондентов, в прошлом году, по итогам опроса он получил 68,6%.
Наибольший прогресс зарегистрировал лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян, набрав 33 % против 20,8% предыдущего опроса. Паруйр Айрикян набрал 4,9% (по итогам предыдущего опроса 4,8%), Грант Багратян- 2,8% (по итогам предыдущего опроса - 4,4%).
Голоса остальных четырех кандидатов незначительны. Таким образом, Арам Арутюнян, кто уже покинул борьбу, получил 0,6% (0,3%), Вардан Седракян по итогам двух опросов получил 0,5%, Андриас Гукасян 0,5% (0,3%), а Арман Меликян, по итогам обоих опросов, получил 0,0%.