Հունաստանում զինված մարդկանց խումբը հարձակվել է բանտի վրա եւ ազատել 11 բանտարկյալների: Հարձակման ժամանակ բանտի պահապաններից երկուսը վիրավորվել են:
Միջադեպը տեղի է ունեցել երկրի կենտրոնական հատվածում գտնվող Տրիկալա քաղաքում: Ինչպես հաղորդում է Associated Press-ը, 6 անհայտ մարդիկ ֆուրգոնով եւ պիկապով մոտեցել են բանտին, կրակ բացել եւ նռնակներ նետել: Բանտի պաշարումն ավարտվել է միայն լուսաբացին, երբ դեպքի վայր են ժամանել հատուկջոկատայինները, հաղորդում է «Ռոսբալտը»:
Հիշեցնենք, որ փետրվարին առանձնապես վտանգավոր հանցագործը՝ անարխիստական ահաբեկչական «Կրակե բջիջների դավադրություն» խմբավորման անդամ Պանայոտիս Վլաստոսը, նույն Տրիկալայի բանտից փախել է ուղղաթիռի օգնությամբ:

В Греции вооруженные люди напали на тюрьму и освободили 11 заключенных. При нападении были ранены два охранника.
Инцидент произошел около города Трикала в центре страны. Как сообщает Associated Press, шестеро неизвестных, которые подъехали к тюрьме на фургоне и пикапе, обстреляли и забросали здание гранатами. Осада завершилась лишь к рассвету, когда на место приехал спецназ, передает «Росбалт».
Напомним, в феврале особо опасный преступник - член анархистской террористической организации «Заговор огненных ячеек» Панайотис Властос, осужденный за похищение судовладельца - пытался бежать на вертолете из тюрьмы в Трикале.