Հայաստանի կառավարության նպատակը աշխատատեղերի ստեղծումը եւ արտադրության ապահովումը չէ. այս կառավարության գործունեության ընթացքում երկրի արտաքին պարտքն զգալիորեն աճել է: Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 25-ին, ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Երեւանի ավագանու ընտրություններում ԲՀԿ համամասնական ցուցակի 2-րդ հորիզոնական զբաղեցնող, գործարար Գուրգեն Արսենյանը:
Նրա խոսքով՝ բնակչության մեկ շնչին ընկնող արտաքին պարտքը կազմում է մոտ հազար դոլար յուրաքանչյուր բնակչի համար եւ իշխանությունները դա փոխհատուցելու են հարկերը բարձրացնելով: Եթե ընտրողները քվեարկեն ԲՀԿ-ի օգտին, Արսենյանը խոստանում է մեկ տարում Երեւանում նոր 12 մանկապարտեզ բացել, թոշակառուներին ապահովել քաղաքային տրանսպորտով անվճար երթեւեկելու հնարավորությամբ, պարզել գազի ու հեռախոսի համար հսկայական հաշիվների ծագումը: «Դուք չե՞ք նկատել տարօրինակ մի երեւույթ, գազօջախի վրա դրված ջուրն ավելի ուշ է տաքանում»,-ասել է նա, որը բուռն ծափահարություններով է ընդունվել:

Цель правительства Армении не состоит в создании рабочих мест и обеспечении производства. За время деятельности этого правительства внешний долг страны значительно увеличился. Об этом на встрече с избирателями 25 апреля заявил депутат парламента Гурген Арсенян, занимающий вторую строчку в пропорциональном списке партии «Процветающая Армения» на выборах Совета старейшин.
По его словам, в пересчете на душу населения долг составляет примерно по тысяче долларов на каждого жителя страны. Компенсировать это власти будут с помощью повышения налогов, уверен Арсенян. Если же избиратели проголосуют за «ПА»,Арсенян обещает за год открыть в столице 12 новых детских садиков, обеспечить пенсионерам бесплатный проезд в городском транспорте, выяснить происхождение огромных счетов за газ и телефон. «Вы не замечали странную вещь – поставленная на плиту кастрюля воды закипает очень медленно», - это замечание Арсеняна вызвало бурное одобрение жителей. Далее Гурген Арсенян обещал обеспечить контроль за поставляемыми в Ереван продуктами питания и лекарств.