Երեւանի քաղաքային տրանսպորտի ուղեւորները պետք է կրկին 100 դրամ վճարեն նախկին 150-ի փոխարեն: Այս մասին հուլիսի 23-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է «Ժառանգություն» կուսակցության քարտուղար Ստեփան Սաֆարյանը: Նրա խոսքով՝ Երեւանի քաղաքապետարանի՝ տրանսպորտի ուղեվարձը թանկացնելու վերաբերյալ որոշումն անհիմն է: «Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ամենայն հավանականությամբ, դուրս չի գալիս իր աշխատասենյակից եւ տեղյակ չէ, թե ինչ է կատարվում քաղաքում: Այլ կերպ նրա հայտարարությունները մեկնաբանել հնարավոր չէ»,-հավելել է ընդդիմադիրը:
Նրա խոսքով՝ շատ կարեւոր է հանրային բողոքը, հասարակության կամքի ազատ դրսեւորումը, քաղաքապետարանի ինքնակամ որոշման դեմ բողոքը: Հնարավոր է, որ այս դեպքում որոշումը վերանայվի:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 20-ից Երեւանի երթուղայինների եւ ավտոբուսների ուղեվարձը 100 դրամից թանկացել է 50 դրամով՝ հասնելով 150 դրամի:

Пассажиры городского транспорта в Ереване должны, как и прежде, платить 100 драмов вместо 150. Об этом заявил журналистам на пресс-конференции 23 июля секретарь партии «Наследие» Степан Сафарян. По его словам, решение о повышении платы за проезд, принятое мэрией Еревана, является беспочвенным. «Мэр Еревана Тарон Маркарян, как видно, не выходит из своего кабинета и не знает, что происходит в городе. Иначе его высказывания истолковать нельзя», – добавил оппозиционер.
По его словам, очень важны общественный протест, свободное волеизъявление общества, протест против волюнтаристского решения мэрии. В этом случае, возможно, решение будет пересмотрено.
Напомним, что с 20 июля плата за проезд в автобусах и маршрутках Еревана повышена со 100 до 150 драмов.