Միջմարզային եւ միջքաղաքային երթուղիներում կարող են լինել «մինիմալ» թանկացումներ: Այդ մասին այսօր՝ հուլիսի 25-ին, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը:
Նրա տեղեկացմամբ՝ առկա են այդպիսի 170 երթուղիներ, որոնցից թանկացում հնարավոր է 7-ում կամ 8-ում: Ընդ որում՝ այդ թանկացումները կլինեն 10-12%-ի շրջանակում: Գ. Բեգլարյանի մեկնաբանմամբ՝ այդ երթուղիների սեփականատերերը մրցույթում ավելի բարձր գին էին առաջարկել, սակայն այնուհետ համաձայնել են աշխատել ցածր սակագնով: Հիմա այդ երթուղիների տերերի հետ բանակցություններ են ընթանում՝ սակագների վերանայման շուրջ:
Նշենք, որ Գ. Բեգլարյանը հրաժարվեց պատասխանել Երեւանում տրանսպորտի ուղեվարձին վերաբերող հարցերին՝ պատճառաբանելով, որ դա քաղաքապետարանի իրավասության հարց է:

Междугородние и межобластные перевозки могут подорожать в минимальном объеме. Об этом завил 25 июля на встрече с журналистами министр транспорта и связи Армении Гагик Бегларян.
По его словам, подорожание может произойти на 7-8 из 170 маршрутов, в пределах 10-12%. Управляющие компании этих маршрутов, заявил он, предложили на конкурсе боле высокую цену, но после этого огласились работать дешевле. Теперь с ними идут переговоры о пересмотре тарифов.
На вопрос о внутригородских транспортных тарифах Бегларян отвечать отказался, заявив, что этот вопрос находится в компетенции мэрии.