Միջմարզային եւ միջքաղաքային երթուղիներում կարող են լինել «մինիմալ» թանկացումներ: Այդ մասին այսօր՝ հուլիսի 25-ին, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը:
Նրա տեղեկացմամբ՝ առկա են այդպիսի 170 երթուղիներ, որոնցից թանկացում հնարավոր է 7-ում կամ 8-ում: Ընդ որում՝ այդ թանկացումները կլինեն 10-12%-ի շրջանակում: Գ. Բեգլարյանի մեկնաբանմամբ՝ այդ երթուղիների սեփականատերերը մրցույթում ավելի բարձր գին էին առաջարկել, սակայն այնուհետ համաձայնել են աշխատել ցածր սակագնով: Հիմա այդ երթուղիների տերերի հետ բանակցություններ են ընթանում՝ սակագների վերանայման շուրջ:
Նշենք, որ Գ. Բեգլարյանը հրաժարվեց պատասխանել Երեւանում տրանսպորտի ուղեվարձին վերաբերող հարցերին՝ պատճառաբանելով, որ դա քաղաքապետարանի իրավասության հարց է:

YEREVAN. – There may be a minimal increase in the fares of interregional and intercity public transport routes in Armenia.
Transport and Communication Minister Gagik Beglaryan noted the aforesaid during a briefing with news reporters on Thursday.
He informed that there are 170 such routes in the country and the fares might be increased in seven or eight of them; this hike will be 10-12 percent.
As per Beglaryan, even though the proprietors of these routes had proposed a higher fare during the contest for the routes, they subsequently had agreed to work with a lower fare.