Ճապոնացի պաշտոնյան կվճարի 7,6 հազար դոլար՝ 1 տարվա ընթացքում աշխատանքային համակարգչով 281 ժամ խաղալու համար: Բացի այդ, նրա երկու ամսվա աշխատավարձից 10 տոկոս պահում կիրականացվի:
Քաղաքապետարանի աշխատակիցներից մեկը պատահաբար տեսել է, որ քաղաքի ընտրական կոմիտեի ապարատի ղեկավարը աշխատանքային ժամին համակարգչով խաղ է խաղում եւ այդ մասին հաղորդել է կադրերի բաժին: Հետաքննության արդյունքում պարզվել է, որ նա մեկ տարվա ընթացքում 281 ժամ խաղացել է: Այժմ նա ստիպված է լինելու վճարել 7.6 հազար դոլար տուգանք: Այս մասին հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Ինչպես քաղաքապետարանում են նշել, համակարգիչներից բոլոր նմանատիպ խաղերը ջնջվում են, երբ սարքավորումները փոխվում են: Սակայն, երբ վերոհիշյալ պաշտոնյայի համակարգիչը ծրագրից դուրս փոխել են, մոռացել են ջնջել այդ խաղը:

Японский чиновник заплатит около $7,6 тысячи за то, что в течение года он 281 час играл в карты на служебном компьютере в рабочее время. Такое решение приняла администрация города Сэннан японской префектуры Осака.  Кроме того, у него удержат 10% зарплаты за два месяца.
Один из сотрудников мэрии случайно увидел, что глава аппарата избиркома города играет в карты на компьютере в служебное время и сообщил об этом в отдел кадров. Проведенное расследование выявило, что за год чиновник провел за карточными баталиями 281 час своего рабочего времени. В пересчете на его зарплату это вылилось в сумму 760 тысяч иен (около $7,6 тысячи), сообщает РИА Новости.
Как сообщает администрация города, карточная игра обычно централизованно удаляется со всех рабочих компьютеров при замене оборудования. Однако проштрафившемуся чиновнику внепланово поменяли компьютер из-за поломки и забыли при этом стереть игры.