Սիրիան պաշտպանվելու է ցանկացած ագրեսիայի դեմ, հայտարարել է Սիրիայի նախագահ Բաշար ալ-Ասադը՝ Դամասկոսում ընդունելով Եմենի քաղաքական կուսակցությունների առաջնորդների եւ պատգամավորների պատվիրակությանը:
Ասադը հայտարարել է, թե Սիրիայի դեմ ուղղակի ագրեսիայի սպառնալիքները միայն կամրապնդեն ժողովրդի վճռականությունը, հաղորդում է ՍԱՆԱ-ն:
Սիրիայի նախագահն ասել է, որ Սիրիան, նրա խիզախ ժողովուրդն ու բանակը շարունակելու են հետայսու պայքարել ահաբեկչության դեմ, որ կիրառում են Իսրայելն ու արեւմտյան երկրները իրենց շահերին հասնելու, տարածաշրջանը բաժանելու եւ ժողովուրդներին իրենց կամքին ենթարկելու համար:

Сирия будет защищаться против любой агрессии, заявил президент Сирии Башшар Аль-Асад, принимая в Дамаске делегацию лидеров политических партий и депутатов Йемена.
Асад заявил, что угрозы прямой агрессии против Сирии только укрепят решимость народа в отстаивании своих принципов и независимых политических решений, основанных на воле сирийцев, сообщает САНА.
Глава государства подчеркнул, что Сирия, ее стойкий народ и армия будут и дальше бороться с терроризмом, который используют Израиль и западные страны для достижения своих интересов с целью разделения региона и подчинения его народов своей воле.
Президент указал на важность повышения сознательности арабских народов, так как это – важнейший фактор противостояния враждебным планам в регионе.