ԱՄՆ դաշնային իշխանությունները շարունակում են վերացնել նույնասեռ եւ տարասեռ ամուսնությունների միջեւ եղած տարբերությունները: Երկրի ֆինանսական եւ հարկային գերատեսչությունները օգոստոսի 29-ին համատեղ հայտարարել են, որ բոլոր նույնասեռ զույգերը, որոնք օրինականացրել են իրենց կապը, նույն կերպ են հարկվելու, ինչ տարասեռ զույգերը:
Եկամտահարկի, ժառանգության եւ նվիրատվության հարկերի դեպքում նրանց վրա ընդհանուր կանոններ են տարածվելու:
Սկզբունքորեն կարեւոր է, որ այս բոլոր դիրեկտիվները գործելու են երկրի ամբողջ տարածքում, այդ թվում՝ այն նահանգներում, որտեղ նույնասեռ զույգերը օրինական չեն համարվում, փոխանցում է NEWSru.com-ը:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ մի ամերիկյան գեյ-զույգ որոշել էր ունեցվածքի ձեւակերպման ժամանակ խուսափել անշարժ գույքից գանձվող 15-տոկոսանոց  հարկից՝ դիմելով ոչ ավանդական քայլի՝ զույգի 65-ամյա ներկայացուցիչը որդեգրել էր 73-ամյային:

Федеральные власти США продолжают стирать различия между традиционными и однополыми браками. Финансовое и налоговое ведомства страны совместно объявили 29 августа, что все однополые пары, законно зарегистрировавшие свой брак, смогут подавать совместные налоговые декларации наравне с разнополыми супругами.
Во всех остальных налоговых вопросах, в том числе по подоходным налогам, налогам на наследство и подарки, на них также будут распространяться общие правила.
Принципиально важно, что эти директивы будут действовать на всей территории страны, включая штаты, где однополые браки законными не признаются, сообщает NEWSru.com.
Ранее сообщалось, что одна американская гей-пара решила избежать 15-процентного налога на недвижимость при оформлении наследства весьма нетрадиционным способом: 65-летний партнер усыновил 73-летнего.