2013թ. 7 ամիսների ընթացքում Հայաստանում գրանցվել է 1506 վթար: Դրանց արդյունքում զոհվել է 170 մարդ, եւս 2145-ը մարմնական վնասվածքներ է ստացել: Այս մասին այսօր՝օգոստոսի 30-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Հայաստանի ՃՈ ճանապարհապարեկային ծառայության բաժնի պետ Նորիկ Սարգսյանը: (ֆոտոռեպորտաժ)
Նրա խոսքով՝ ամռան ամիսներին ավելացել է անչափահասների մասնակցությամբ վթարների թիվը: Գրանցվել է երեխաներին վրաերթի ենթարկելու 92 դեպք, ինչի արդյունքում 4 երեխա զոհվել է, 93-ը՝ մարմնական վնասվածքներ է ստացել:
Նորիկ Սարգսյանը հաղորդել է, որ սեպտեմբերի ընթացքում բոլոր դպրոցների մոտ հերթապահություն է իրականացվելու, որպեսզի ճանապարհային երթեւեկության կանոնները պահպանվեն: ՃՈ-ն աշխատելու է հատուկ աշխատանքային գրաֆիկով, առանց հանգստյան օրերի: «Անելու ենք ամեն բան՝ երեխաներին պատահարներից զերծ պահելու համար»,-հավաստիացրել է Նորիկ Սարգսյանը:
Նա վարորդներին հիշեցրել է ճանապարհային երթեւեկության կանոնները պահպանելու, արագությունը չգերազանցելու, ալկոհոլ չօգտագործելու, հետիոտններին էլ՝ փողոցը հետիոտնային անցումներով անցնելու եւ լուսացույցներին հետեւելու անհրաժեշտության մասին: Հակառակ դեպքում երկու խմբերին էլ տուգանքներ են սպասվում:

За 7 месяцев 2013 года в Армении зарегистрировано 1506 ДТП. В результате этих аварий погибли 170 человек, еще 2145 получили телесные повреждения. Об этом сообщил начальник дорожно-патрульной службы Дорожной полиции Армении Норик Саркисян на пресс-конференции 30 августа. (фоторепортаж)
По его словам, в летние месяцы увеличилось число ДТП с участием несовершеннолетних. В том числе, зарегистрировано 92 наезда на детей. В результате 4 ребенка погибли, 93 малыша получили телесные повреждения.
Норик Саркисян сообщил, что в течение сентября около всех школ будет осуществляться контроль за соблюдением правил дорожного движения. Дорожная полиция будет работать по особому рабочему графику, без выходных. Ко всем школам будут прикреплены наряды, которые не будут сменяться в течение месяца. «Мы сделаем все, чтобы уберечь детей от ДТП», - заверил Норик Саркисян.
При этом он напомнил водителям о необходимости соблюдать правила дорожного движения, не превышать скорость, не употреблять алкоголь. Пешеходам он напомнил о необходимости переходить улицу по пешеходным переходам, следить за светофором. В противном случае и тех, и других ждут штрафы.