Black Watch զբոսանավը Սանկտ Պետերբուրգ չի հասել ուղեւորների շրջանում տարածված աղիքային ինֆեկցիայի պատճառով։ Նորվեգական  Fred Olsen ընկերությանը պատկնող նավը Շոտլանդիայից Սկանդինավներով լողում էր դեպի Սանկտ Պետերբուրգ։
Նավը շոտլանդական Ֆայֆից դուրս էր եկել սեպտեմբերի 8-ին, դրա ժամանումը  Սանկտ Պետերբուրգ  սպասվում էր սեպտեմբերի 20-ին։ Սակայն Ռուսաստանի Հյուսիսային մայրաքաղաքի փոխարեն նավը Շոտանդիայի Ռոսայթ նավահանգիստ է ժամանել։
ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ նավի  778 ուղեւորներից 130-ը գաստրոէնտերիտով են հիվանդացել։ Ձեռնարկվել են բոլոր միջոցները վարակի տարածումը կանխելու համար։ Նավում դեզինֆեկցիա են անցկացնում։

Круизный лайнер Black Watch не доплыл до Санкт-Петербурга из-за кишечной инфекции, распространившейся среди пассажиров. Лайнер,  принадлежащий норвежской компании Fred Olsen,  плыл от берегов Шотландии к Санкт-Петербургу через Скандинавию.
Судно вышло в плавание из шотландской гавани Файф 8 сентября, его прибытие в Петербург ожидалось 20 сентября. Однако вместо Северной столицы России лайнер прибыл в порт Росайт, Шотландия.
Как сообщает ИТАР-ТАСС, 130 из 778 пассажиров судна заболели гастроэнтеритом. Были предприняты все меры, чтобы предотвратить распространение этого вирусного заболевания. На борту судна в порту проводят дезинфекцию.