Ապրիլի 5-ի լույս 6-ի գիշերը եւ այսօր ողջ օրվա ընթացքում ԼՂՀ եւ Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի մի շարք կետերում ադրբեջանական ստորաբաժանումները կրկին խախտել են հրադադարը:
Համաձայն ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության տվյալների՝ ադրբեջանական կողմը գնդակոծել է ղարաբաղյան դիրքերը հրազենից, այդ թվում դիպուկահար հրացաններից Նուզգերի, Լեւոնարխի, Կարմիրավանի եւ այլ բնակավայրերի ուղղությամբ:
«ԼՂՀ պաշտպանական բանակի զինծառայողների ձեռնարկած պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդը դադարեցրել է կրակը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

В ночь с 5 на 6 апреля и в течение дня на ряде участков линии соприкосновения вооруженных сил НКР и Азербайджана были зарегистрированы нарушения режима прекращения огня со стороны азербайджанских подразделений.
По сообщению министерства обороны Нагорного Карабаха, азербайджанская сторона обстреляла карабахские позиции из стрелкового оружия, в том числе, снайперских винтовок, в направлении Нузгера, Левонарха, Кармиравана и других населенных пунктов.
«В результате предпринятых военнослужащими Армии обороны НКР ответных действий противник прекратил обстрелы», – отмечается в сообщении.