Ռուսաստանի ռազմաօդային ուժերը ժամանակավոր դադարեցրել են ՄիԳ-31-ի թռիչքները՝ մինչեւ պարզվեն Պրիմորյեում վերջերս տեղի ունեցած վթարի հստակ պատճառները: Այս մասին հայտնում է utro.ru-ն՝ Ռուսաստանի ռազմաօդային ուժերի ներկայացուցչին:
Հիշեցնենք,  դեկտեմբերի 14-ին Ռուսաստանի Պրիմորյեի երկրամասի Օլենեւոդ ավանի շրջակայքում  վթարի էր ենթարկվել ՌԴ պաշտպանության նախարարության ՄիԳ-31 կործանիչը: Օդանավի երկու օդաչուներն էլ կարողացել էին կատապուլտով դուրս նետվել:
Օդանավի վթարի  փաստով հարուցվել է  քրեական գործ, դեպքի վայրում քննչական գործողություններ են իրականացվում:

ВВС Российской Федерации временно приостановила полеты МиГ-31.
Полеты истребителей-перехватчиков временно приостановлены по причине недавнего крушения одного из самолетов в Приморском крае России до выяснения точных причин аварии. Об этом сообщает Утро.Ру со ссылкой на представителя ВВС РФ.
Напомним, 14 декабря в районе поселка Оленевод Приморского края России разбился истребитель-перехватчик Министерства обороны РФ МиГ-31. Оба пилота самолета сумели катапультироваться и остались живы.
По факту крушения самолета возбуждено уголовное дело, на месте происшествия проводятся следственные действия.