Կառավարությունը «Զվարթնոց» օդանավակայանի հին շենքի քանդման որոշում չի կայացրել, հունվարի 23-ի մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի Ճարտարապետների  միության նախագահ Մկրտիչ Մինասյանը:
Անդրադառնալով Քաղավիացիայի վարչության պետ Արտյոմ Մովսեսյանի միանգամայն հակադիր հայտարարությանը՝ նա նշել է, թե շատ հնարավոր է՝ «Քաղավիացիայի վարչության պետը նման բուռն ցանկություն ունի»:
«Կարծում եմ՝ նա պարզապես իր կարծիքն է հայտնել՝ հանրության արձագանքը տեսնելու համար: Այնպիսի տպավորություն ունեմ, թե միայն Քաղավիացիայի վարչությանն է մտահոգում շենքի քանդման հարցը», - ասել է Մինասյանը եւ հավելել, որ ոչ ոք քանդման թույլտվություն չի տվել:
Ի պատասխան հարցին՝ ինչով է պայմանավորված Քաղավիացիայի վարչության պետի նման ցանկությունը, Ճարտարապետների  միության նախագահը նշեց, որ  դա բացատրվում է շենքի պահպանման խոշոր ծախսերով:
«Նրանք պարզապես ցանկանում են ազատվել գլխացավանքից: Արդեն մեկ տարի է՝ Ճարտարապետների  միությունն ասում է, որ չի կարելի քանդել շենքը, քանի որ այն ճարտարապետական արժեք է, խորհրդային մոդեռնիզմի լավագույն  նմուշն է եւ մասնագետների շատ բարձր գնահատականի է արժանացել»,- ասել է Մինասյանը՝ ընդգծելով, որ վերջին 10 տարում կարելի էր շենքի գործածականության համար բազմաթիվ տարբերակներ մտածել:

Правительство Армении не принимало решения о разрушении старого здания аэропорта «Звартноц». Об этом на пресс-конференции 23 января заявил председатель Союза архитекторов Армении Мкртыч Минасян.
Коснувшись совершенно противоположного заявления начальника Главного управления гражданской авиации Армении Артема Мовсесяна, он отметил, что вполне вероятно «начальник ГУГА просто имеет такое бурное желание». «Думаю, что он просто выразил свое желание, чтобы проверить реакцию нашего общества. У меня складывается такое впечатление, что только ГУГА озабочено разрушением здания», - выразил мнение Минасян, подчеркнув, что никто пока еще не дал разрешения на разрушение здания аэропорта «Звартноц».
В ответ на вопрос, в чем причина подобного желания ГУГА, председатель Союза архитекторов заметил, что оно объясняется большими затратами на сохранение здания. «Они просто хотят избавиться от головной боли. Уже год, как Союз архитекторов говорит, что нельзя разрушать здание, поскольку оно представляет архитектурную ценность, является наилучшим примером советского модернизма и удостоилось очень высокой оценки со стороны специалистов», - сказал Мкртыч Минасян, подчеркнув, что за последние 10 лет можно было разработать много вариантов, чтобы здание смогло продолжить функционирование. Наилучший пример, с его точки зрения, Каскад в Ереване.