Հայ-ադրբեջանական սահմանին գտնվող գյուղերում այժմ իրավիճակը հանգիստ է, գիշերվա կրակոցների հետեւանքով նյութական վնասներն էլ չնչին են: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում վստահեցրին գյուղապետերը:
Չինարի գյուղապետ Սամվել Սաղոյանը NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց հետեւյալը. «Խաղաղություն է, արեւ, նորմալ, իրիկվա բաների վրա խնդում ենք, ամեն ինչ նորմալ է, սովորական կրակոցներ էին, բայց մեր բանակը կանգնած է, սահմաններն էլ ամուր են»: Նա շեշտեց, որ մարդկային կորուստ չունեն, ընդամենը թեթեւ նյութական վնասներ կան, որոնք միշտ էլ լինում են:
Մովսեսի գյուղապետ Արարատ Ավալյանն էլ մեզ հետ զրույցում ասաց, որ արդեն առավոտ վաղ շրջել է գյուղում, չնչին նյութական վնասներ կան, բայց  կյանքը իր բնականոն հունի մեջ է:
Իսկ Ներքին Կարմիրաղբյուրի գյուղապետ Մանվել Կամենդատյանն էլ տեղեկացրեց, որ կրակոցները հնչել են մինչեւ 04.00-ն, դրանից հետո եւ այժմ վիճակը հանգիստ է, դպրոցը, մանկապարտեզը աշխատում են: «Տանիքներ, պատեր են վնասվել, բայց դրանք բոլոր կրակոցների ժամանակ էլ լինում են»,-ասաց Մանվել Կամենդատյանը:
Նշենք, որ հայ-ադրբեջանական սահմանին, Տավուշի մարզի հայկական գյուղերի ուղղությամբ, երեկ՝ հունվարի 23-ի, գիշերը պարբերաբար կրակել են, հակառակորդը մոտ 200 անգամ խախտել է հրադադարի ռեժիմը: Թշնամին կրակել էր Տավուշի մարզի սահմանամերձ մի շարք գյուղերի՝ Ներքին Կարմիրաղբյուրի, Այգեպարի, Մովսեսի եւ Չինարիի վրա։ Կրակոցների հետեւանքով Այգեպարում վիրավորվել է 16-ամյա աղջիկ՝ Լիանա անունով, ում ոտքից գնդակն արդեն հանել են, նրա վիճակը լավ է:

The situation is calm at present in the Armenian villages near the Armenia-Azerbaijan border, and the material losses—as a result of last night’s shootings—are minor, the prefects of the affected villages told Armenian News-NEWS.am.
“There is tranquility, sun, normalcy; we laugh about the night’s events, everything is normal, they were ordinary shootings, but our army stands, and the borders are solid,” Chinari village head Samvel Saghoyan said.
He stressed that they have no human casualties, and there are only minor material damage which always happen.
Movses village prefect Ararat Avalyan informed that he traveled around the village early in the morning, and that there are minor material damage, but life is normal as usual.
Nerkin Karmraghbyur village head Manvel Kamendatyan stated that shots were fired until 4am, but the situation is calm subsequently and at present, and the village school and kindergarten are open.
“The roofs and walls were damaged, but these occur during all shootings,” Kamendatyan added.
Regular shots were fired Thursday night at the Armenia-Azerbaijan border, in the direction of the villages of Armenia’s Tavush Region. Azerbaijan broke the ceasefire agreement close to 200 times. As a result of the shooting, a 16-year-old girl, by the name of Liana, was wounded in Aygepar village. But the bullet has been removed from her leg, and she is doing fine.