Նոյեմբերի 18-ին էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանն ընդունել է Հայաստանում Կանադայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոն Ռոնալդ Քյուրին:
Կարեւորելով հայ-կանադական առկա առեւտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացումը` Էկոնոմիկայի նախարարը վստահություն է հայտնել, որ համատեղ աշխատանքի շնորհիվ հնարավոր կլինի նպաստել այդ հարաբերությունների խորացմանն ու ընդլայնմանը` մասնավորապես երկու երկրների միջեւ օդային հաղորդակցության, գյուղատնտեսության, մետաղական հանքաքարի արդյունահանման, ներդրումների ոլորտում: Կարեն Ճշմարիտյանը հատկապես կարեւորել է Կանադայի փորձով Հայաստանում նորարարության համակարգի ներդրման հարցը:
Դեսպան Ջոն Ռոնալդ Քյուրը, շնորհակալություն հայտնելով հանդիպման համար, նշել է, որ հայ-կանադական առեւտրատնտեսական հարաբերություններն ավելի ամրապնդելու նպատակով 2015 թվականին նախատեսվում է բարձրաստիճան պատվիրակությունների փոխայցելություններ Հայաստան եւ Կանադա` առեւտրաշրջանառության, ներդրումների, գյուղատնտեսության, նորարարության ոլորտներում փորձի փոխանակման նպատակով:
Հանդիպման վերջում կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել աշխատանքային խմբերի մակարդակով քննարկել եւ պաշտոնական ձեւակերպումներ տալ երկկողմ պայմանավորվածությունների վերաբերյալ:

Министр экономики Армении Карен Чшмаритян принял Чрезвычайного и полномочного посла Канады в Ереване Джона Рональда Кюра.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства экономики Армении, Карен Чшмаритян отметил важность развития армяно-канадских торгово-экономических отношений и выразил уверенность в том, что совместная работа будет способствовать углублению и расширению этих отношений, в частности в сферах воздушного сообщения, сельского хозяйства, добычи металлической руды, инвестиций. Министр особенно подчеркнул важность внедрения инновационной системы в Армении по опыту Канады.
Посол Джон Рональд Кюр поблагодарил за встречу и отметил, что с целью большего укрепления армяно-канадских торгово-экономических отношений в 2015 году планируются взаимные визиты высокопоставленных делегаций в Армению и Канаду. В конце встречи стороны выразили готовность на уровне рабочих групп обсудить и официально оформить двусторонние договоренности.