Նոյեմբերի 18-ին էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանն ընդունել է Հայաստանում Կանադայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոն Ռոնալդ Քյուրին:
Կարեւորելով հայ-կանադական առկա առեւտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացումը` Էկոնոմիկայի նախարարը վստահություն է հայտնել, որ համատեղ աշխատանքի շնորհիվ հնարավոր կլինի նպաստել այդ հարաբերությունների խորացմանն ու ընդլայնմանը` մասնավորապես երկու երկրների միջեւ օդային հաղորդակցության, գյուղատնտեսության, մետաղական հանքաքարի արդյունահանման, ներդրումների ոլորտում: Կարեն Ճշմարիտյանը հատկապես կարեւորել է Կանադայի փորձով Հայաստանում նորարարության համակարգի ներդրման հարցը:
Դեսպան Ջոն Ռոնալդ Քյուրը, շնորհակալություն հայտնելով հանդիպման համար, նշել է, որ հայ-կանադական առեւտրատնտեսական հարաբերություններն ավելի ամրապնդելու նպատակով 2015 թվականին նախատեսվում է բարձրաստիճան պատվիրակությունների փոխայցելություններ Հայաստան եւ Կանադա` առեւտրաշրջանառության, ներդրումների, գյուղատնտեսության, նորարարության ոլորտներում փորձի փոխանակման նպատակով:
Հանդիպման վերջում կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել աշխատանքային խմբերի մակարդակով քննարկել եւ պաշտոնական ձեւակերպումներ տալ երկկողմ պայմանավորվածությունների վերաբերյալ:

YEREVAN. – The Minister of Economy, Karen Chshmarityan, on Tuesday received Canadian Ambassador to Armenia John Ronald Kur, whose diplomatic residence is in Moscow.
Underscoring the development of Armenian-Canadian trade and economic relations, the minister expressed confidence that it will be possible to contribute to the expansion of these relations. Also, Chshmarityan especially highlighted the introduction of an innovation system in Armenia, and with the Canadian track-record.
Ambassador Kur, for his part, noted that high-level delegations are expected to pay mutual visits next year, and to further strengthen the Armenian-Canadian trade and economic relations.
At the end of the talk, the two parties expressed willingness to discuss and give formal approvals to bilateral arrangements.