Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը կրկին դիմել է Twitter միկրոբլոգին, որպեսզի աշխարհի հետ կիսվի իր երկրի «հնարավորություններով եւ հաջողություններով»։
Այս անգամ սովորական սպառնալիքների փոխարեն Ադրբեջանի նախագահը գովերգել է իր երկրի «ժողովրդավարությունը»։
«Մեր քաղաքական համակարգը եվրոպական համակարգի մոդել է», - գրել է հարեւան երկրի նախագահը։
Պարզվում է՝ Ադրբեջանը ոչ միայն «բազմամշակութայնության համաշխարհային կենտրոն» է, այլեւ երկիր, որտեղ «պահպանվում են բոլոր հիմնարար ազատությունները»։ Չհաշված որ, «հարեւանների հանդեպ մեր վարած քաղաքականությունը բարձր է գնահատվում աշխարհում»։
Իր միկրոբլոգում ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը գրել է. «Կոմեդիայի ժամ Ադրբեջանի նախագահի Twitter-յան լրահոսում»։

Президент Азербайджана Ильхам Алиев вновь прибегнул к микроблогу в Twitter, чтобы поделиться с миром «возможностями и успехами» своей страны.
На этот раз вместо обычных угроз, микроблог азербайджанского лидера восхваляет «демократичность» Азербайджана.
«Наша политическая система является моделью европейской системы», - пишет лидер соседней страны.
Как выясняется, Азербайджан не только является «одним из мировых центров мультикультурализма», но и страной, где «соблюдаются все фундаментальные свободы». Не говоря уже о том, что «наша политика по отношению к соседям и партнерам высоко ценится в мире».
Как отметил в своем микроблоге пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян: «Час комедии в Twitter ленте президента Азербайджана».