Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը կրկին դիմել է Twitter միկրոբլոգին, որպեսզի աշխարհի հետ կիսվի իր երկրի «հնարավորություններով եւ հաջողություններով»։
Այս անգամ սովորական սպառնալիքների փոխարեն Ադրբեջանի նախագահը գովերգել է իր երկրի «ժողովրդավարությունը»։
«Մեր քաղաքական համակարգը եվրոպական համակարգի մոդել է», - գրել է հարեւան երկրի նախագահը։
Պարզվում է՝ Ադրբեջանը ոչ միայն «բազմամշակութայնության համաշխարհային կենտրոն» է, այլեւ երկիր, որտեղ «պահպանվում են բոլոր հիմնարար ազատությունները»։ Չհաշված որ, «հարեւանների հանդեպ մեր վարած քաղաքականությունը բարձր է գնահատվում աշխարհում»։
Իր միկրոբլոգում ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը գրել է. «Կոմեդիայի ժամ Ադրբեջանի նախագահի Twitter-յան լրահոսում»։

Azerbaijani president once again took to Twiiter to share advantages and opportunities of his country.
This time instead of traditional warnings to Armenia, Ilham Aliyev started praising “democracy” in Azerbaijan.
“Our political system is a model of the European political system,” Azerbaijani leader claims.
It turns out that Azerbaijan is not only “one of the world's multiculturalism centers”, but moreover is a country where “all fundamental freedoms, including the freedom of religion are provided”.
In addition, Aliyev said “our policy towards our neighbors and partners are highly appreciated in the world”.
As tweeted by spokesperson for Armenian MFA Tigran Balayan: “Comedy hour on #Azerbaijan President's tweeter feed”.