Ռուսաստանը Թուրքիայում Չանաքքալեի ճակատամարտի 100-ամյակին նվիրված միջոցառումներին կներկայանա բարձր մակարդակով։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ մամուլի խպոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։
«Ռուսաստանի Դաշնությունը Չանաքալեի հիշատակի միջոցառումներին կներկայանա բարձր մակարդակով։ Այդ ճակատամարտը Առաջին համաշխարհային պատերազմի կարեւոր մարտերից է»,- փոխանցում է «Ռոսիյսկայա գազետա»-ն։
Միջոցառումները կկայանան ապրիլի 24-ին՝ Երեւանում Հայոց  ցեղասպանության զոհերի հիշատակի 100-րդ տարելիցի օրը։ Վլադիմիր Պուտինի՝ Երեւան կատարվելիք այցը դեռ քննարկվում է։ «Մենք համապատասխան հայտարարություն կանենք»,- պարզաբանել է Պեսկովը։

Россия будет представлена на высоком уровне в Турции на юбилее битвы при Чанаккале. Об этом заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
«Российская Федерация будет представлена на высоком уровне на мемориальных мероприятиях, запланированных нашими турецкими партнерами в Чинаккале», - сказал он журналистам. Эта битва - одно из важных сражений Первой мировой войны - завершилась победой османов,передает «Российская газета»
Торжества пройдут в один день с мемориальными мероприятиями в Ереване, посвященными 100-летию геноцида армян. Возможность визита Владимира Путина в Ереван по-прежнему рассматривается. «Мы сделаем соответствующее объявление», - объяснил Песков.