Ֆրանսիական Ալպերում կործանված Germanwings ընկերության օդանավի մի քանի ուղեւորների հարազատները բարոյական վնասի դիմաց հսկայական փոխհատուցում են պահանջում:
Ըստ Reuters գործակալության, փաստաբան Էլմար Ջեմուլլան ավիաընկերությանն ուղարկած նամակում նշում է, որ վեցանիշ թիվը նորմալ փոխհատուցում կլինի: Իրավաբանը ներկայացնում է ավիաաղետի հետեւանքով զոհված գերմանացի մի քանի ուղեւորների ընտանիքների շահերը:
Նշվում է, որ զոհվածների ընտանիքները հրաժարվել են 25 հազար եվրոյի չափով փոխհատուցումից, որը Germanwings-ն առաջարկել է զոհված բոլոր ուղեւորների հարազատներին:
Հիշեցնենք, որ Lufthansa-ի դուստր ձեռնարկություն Germanwings ավիաընկերության Airbus А-320 օդանավը, որը Բարսելոնայից Դյուսելդորֆ էր ուղեւորվում, կործանվել է մարտի 24-ին, ֆրանսիական Ալպերում: Օդանավում 150 ուղեւոր կար, բոլորն էլ զոհվել են: Lufthansa-group ապահովագրական կոնսորցիումը 300 մլն դոլար (շուրջ 275 մլն եվրո) է հատկացրել զոհերի ընտանիքների փոխհատուցում տրամադրելու համար:

Родственники нескольких пассажиров самолета компании Germanwings, разбившегося в Альпах, требуют огромных компенсаций за моральный ущерб.
Как сообщает Reuters, адвокат Эльмар Джемулла в письме, направленном компании-перевозчику, отмечает, что шестизначная цифра компенсации будет адекватной. Юрист представляет интересы нескольких немецких семей жертв авиакатастрофы.
Отмечается, что семьи погибших отказались от выплаты в размере 25 тысяч евро, предложенной Germanwings каждой семье в качестве моральной компенсации за гибель близких. Эта сумма выплачивалась сверх 50 тысяч евро материальной помощи, переданных в каждую семью.
Airbus А-320 лоукостера Germanwings (является дочерней компанией Lufthansa), летевший из Барселоны в Дюссельдорф, разбился 24 марта во французских Альпах. На борту лайнера находились 150 человек, все они погибли. Страховой консорциум Lufthansa-group выделил 300 миллионов долларов (около 275 миллионов евро) на выплаты компенсаций семьям погибших. Согласно выводам французской прокуратуры, виновником трагедии стал 28-летний Андреас Лубитц, второй пилот, который намеренно не пустил командира в кабину и направил самолёт вниз.