Սանկտ-Պետերբուրգի դատախազությունը դատարանին է փոպանցում Գալինա Ստարովոյտովայի սպանության կազմակերպության վերաբերյալ գործը, ինչում մեղադրում են նախկին պատգամավոր Միխայիլ Գլուշենկոյին՝ հաղորդում է TASS-ը:
Նրա խոսքով, դատախազությունը, հաստատել է մեղադրական եզրակացությունը 1998թ-ին սպանության կազմակերպման գործի վերաբերյալ:
Հունիսի վերջին Գլուշենկոյի վերաբերյալ գործը առանձին քննության է հանձնվել: Մարտին նա գործարք է կնքելհետաքննության հետ, որի պայմաններով վկայություն կտա Ստարովոյտովայի սպանության պատվիրատուի վերաբերյալ: .

Прокуратура Санкт-Петербурга передает в суд дело об организации убийства Галины Старовойтовой, в котором обвиняют бывшего депутата Госдумы Михаила Глущенко, сообщает ТАСС со ссылкой на адвоката Глущенко Александра Афанасьева.
По его словам, прокуратура утвердила обвинительное заключение по делу об организации убийства в 1998 году. Завтра уголовное дело будет передано в Октябрьский районный суд для рассмотрения по существу.
В конце июня дело в отношении Глущенко было выделено в отдельное производство. В марте он заключил сделку со следствием, по условиям которой даст показания на заказчика убийства Старовойтовой.