Ադրբեջանի, Վրաստանի եւ Ռումինիայի նախագահները սեպտեմբերի 14-ին Բաքվում հանդիպելու են Եվրոպա գազի առաքման համատեղ նախագծի կապակցությամբ: Հանդիպմանը մասնակցելու են Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը, Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլին եւ Ռումինիայի նախագահ Տրայան Բասեսկուն:
Բոլոր անհրաժեշտ փաստաթղթերի համաձայնեցման համար սեպտեմբերի 6-ին Բաքվում կայանալու է աշխատանքային խմբերի հանդիպումը, իսկ սեպտեմբերի 13-ին` երեք երկրների էներգետիկայի նախարարների մակարդակով հանդիպումը:
Նշենք, որ AGRI նախագծի հուշագիրը՝ հեղուկ գազի մշակման եւ տարանցման վերաբերյալ, ստորագրվել է 2010թ. ապրիլի 13-ին Բուխարեստում:

On September 14, the Azerbaijani, Georgian and Romanian Presidents - Ilham Aliyev, Mikheil Saakashvili and Traian Basescu will hold a meeting on the AGRI project (Azerbaijan-Georgia-Romania-Interconnector).
The meetings of working groups and economy ministers of the three countries are planned to agree on all the adequate documents, Georgia online reports.
On April 13, 2010 Romania, Azerbaijan and Georgia signed a memorandum on the supply of liquefied natural gas from the Caspian region to Europe.