Քալիֆորնիա նահանգի Գլենդել քաղաքի ոստիկանությունը ձերբակալել է Armenian Power ավազակախմբի երկու անդամների, որոնք մեղադրվում են զենք պահելու, թմրանյութերի եւ քիմիական նյութերի համար։ Եղբայրներից մեկին ազատել են գրավի դիմաց։
LA DailyNews-ի փոխանցմամբ, 25-ամյա Հակոբ եւ 23-ամյա Բերգ Նահապետյանները ձերբակալվել են դեկտեմբերի 17-ին, իրենց հոր տանը, Նորթ Հոլիվուդում։
Ոստիկանության ներկայացուցիչ Թահնի Լայթֆութի խոսքով, խուզարկության ժամանակ մեծ քանակությամբ զենք եւ զինամթերք է առգրավվել։
Երկու եղբայրներն էլ Armenian Power ավազակախմբի հայտնի անդամներ են։ Նրանց ձերբակալելու համար ոստիկանության հատուկ ստորաբաժանում են կանչել։ Հակոբ Նահապետյանը պայմանական ազատազրկման մեջ է եղել, եւ նրա համար գրավ չի կիրառվել, իսկ Բերգ Նահապետյանին ազատել են 35 հազար դոլար գրավի դիմաց։

В городе Глендейл американского штата Калифорния Полиция задержала двух членов преступной группировки под названием Armenian Power: их подозревают в хранении оружия и наркотических веществ.
По словам пресс-секретаря  Полиции Тахни Лайтфут, 25-летний Акоп и 23-летний Берг Наапетяны были задержаны 17 декабря в доме их отца в Северном Голливуде. Во время обыска дома, по словам сотрудника Полиции, было обнаружено большое количество оружия.
Акоп Наапетян отбывал условный срок наказания, и в его отношении не был применен залог. Берга Наапетяна освободили под залог в размере $35 тысяч, пишет Los Angeles Daily News.