ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Ուկրաինայում վրացի քաղաքական գործիչների գործողությունները որակել է որպես «կրկեսի արվեստ»: Այս մասին նա հայտնել է նախագահին կից Մշակույթի եւ արվեստի խորհրդի նիստում, փոխանցում է Lenta-ն:
Խոսելով տարբեր ազգերի ներկայացուցիչների միջեւ մշակութային կամուրջների մասին՝ Պուտինը նշել է, որ հիմա Ուկրաինայի եւ Վրաստանի միջեւ նման կամուրջ է գցվել: «Այնտեղ հիմա այլ մշակույթի գործիչներ են, ասես կրկեսի արվեստի ներկայացուցիչներ լինեն: Շատ վառ են, ոչինչ չես ասի»,- ասել է Պուտինը:
Ընդ որում, նա չի պարզաբանել, թե ում նկատի ունի ինքը, սակայն անուղղակի կերպով բարձր է գնահատել քաղաքական գործիչների թատերական տաղանդը:

Президент России Владимир Путин охарактеризовал действия грузинских политиков на Украине как «цирковое искусство». Об этом он заявил на заседании Совета при президенте по культуре и искусству, трансляцию которого вел телеканал «Россия 24», передает Lenta.
Говоря о культурных мостах между представителями разных наций, Путин отметил, что «сейчас такой мост между Украиной и Грузией наведен». «Там другие деятели культуры сейчас, прямо как представители циркового искусства. Очень яркие, ничего не скажешь», — заметил он.
При этом Путин не уточнил, кого он имеет в виду, однако косвенно высоко оценил «театральные» таланты политиков.