Ռուսաստանում ցանցահենները ջարդել են առեւտրական բանկի սերվերը, բանկի անունը չի հրապարակվում, եւ հաշիվներից 95 մլն ռուբլի են գողացել: Այդ մասին «Ինտերֆաքսին» հայտնել է աղբյուրը իրավապահ մարմիններում:
Համակարգը ջարդվել էր դեկտեմբերի 31-ին` 7:00-ից 9:00-ի ընթացքում: Թալանված փողը 690 վճարմամբ փոխանցվել էր տարբեր առեւտրական բանկերում ֆիզիկական եւ իրավաբանական անձանց հաշիվների: Հունվարի 1-ից այդ փաստով դատական գործ է հարուցվել «Առանձնապես խոշոր չափի խարդախություն հոդվածով»:
Միաժամանակ ամանորի գիշերը Մոսկվայի կենտրոնում հարձակում էր իրականացվել բանկի բաժանմունքի վրա: Ինչպես հայտնի է դարձել, Մոսկվայի ժամանակով 0:11-ին հունվարի 1-ի գիշերը չարամիտը կողպեքների բանալիով բացել է բանկի ծառայողական բաժանմունքի դուռը եւ տիրացել է խոշոր չափի կանխիկ գումարի: Հանցագործի գործողություններից վնասը կազմել է 12 մլն ռուբլի: Քրեական գործ է հարուցվել «Առանձնահատուկ խոշոր չափի գողություն» հոդվածով:
Դեկտեմբերի 28-ին դիմակներով անհայտ անձինք թալանել են մերձմոսկովյան «Լյուբերցախ» բանկը` գողանալով մոտ 6 մլն ռուբլի: Քրեական գործ է հարուցվել «Կողոպուտ» հոդվածով: Դեկտեմբերի 27-ին հաղորդվել է Նովոսիբիրսկում բանկի թալանի մասին: Ականատեսների խոսքով, գողը խնդրել է տագնապի կոճակը չսեղմել` իր արարքը փաստարկելով նրանով, որ երեխան հիվանդ է: Նա իր հետ առնվազն 12 մլն ռուբլի է տարել:

В России хакеры взломали сервер неназванного коммерческого банка, похитив со счетов 95 миллионов рублей. Об этом «Интерфаксу» сообщил источник в правоохранительных органах.
Взлом системы произошел 31 декабря с 7:00 до 9:00. Похищенные деньги были перечислены 690 платежами на счета физических и юридических лиц в различных коммерческих банках. 1 января по данному факту возбуждено уголовное дело по статье «Мошенничество в особо крупном размере».
Между тем в новогоднюю ночь в центре Москвы было совершено нападение на отделение банка. Как стало известно, в 0:11 мск в ночь на 1 января злоумышленник вскрыл отмычкой дверь служебного помещения банка и завладел крупной суммой наличности. Ущерб от действий преступника составил 12 миллионов рублей. Возбуждено уголовное дело по статье «Кража в особо крупном размере».
28 декабря неизвестные в масках ограбили банк в подмосковных Люберцах, похитив около 6 миллионов рублей. Уголовное дело возбуждено по статье «Разбой». 27 декабря сообщалось об ограблении банка в Новосибирске. По словам очевидцев, налетчик просил не нажимать на тревожную кнопку, аргументируя свой поступок тем, что у него болеет ребенок. Он забрал с собой не менее 12 миллионов рублей.