Երեւանի Կիեւյան կամրջի տակ այսօր` հունվարի 8-ին, հայտնաբերվել է 55-ամյա Դավիթ Հայկազի Մամաջանյանի դին: Ինչպես NEWS.am-ին տեղեկացրին ոստիկանության մամուլի ծառայությունից, ըստ նախնական վարկածի, տղամադը ինքնասպանություն է գործել:
Մեր տեղեկություններով մահացած տղամարդը 2015թ. դեկտեմբերի 28-ին Երեւանի Սարի թաղի տներից մեկում բռնկված հրդեհի հետեւանքով մահացած Հայկազ եւ Էմմա Մամաջանյանների որդին է:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ 2015թ. դեկտեմբերի 28-ին Երեւանի Սարի թաղի 5-րդ շարքի թիվ 135 տանը բռնկված հրդեհի հետեւանքով մահացել էին տան բնակիչներ` 87-ամյա Հայկազ, 84-ամյա Էմմա եւ 60-ամյա Հասմիկ Մամաջանյանները: Մեզ հետ զրույցում հարեւանները նշել էին, որ Մամաջանյանների ընտանիքի անդամները ունեցել են հոգեկան խնդիրներ: Նշենք, որ դեպքի օրը Մամաջանյանների մյուս աղջկան, որը կարողացել էր հրդեհվող տնից դուրս գալ, տեղափոխել էին հոգեբուժարան:

YEREVAN. – Davit Mamajanyan, 55, was found dead on Friday, and under the Great Bridge of Hrazdan—more commonly known as Kievian Bridge—in Yerevan, the capital city of Armenia.
The Police press service informed Armenian News-NEWS.am that, according to the preliminary reports,  the man had committed suicide.
We have learned that he was the son of Haykaz and Emma Mamajanyan, who had died in the fire that broke out in a house in Yerevan, on December 28 of the year past.
Three residents of this house—Haykaz, 87, Emma, 84, and Hasmik, 60, Mamajanyan—had died in this fire.