Հրանտ Դինքի սպանությունից 9 տարի անց հիշատակի միջոցառում է տեղի ունեցել նաեւ Ստրասբուրգում՝ ՄԻԵԴ-ի շենքի առջեւ:
Ստրասբուրգի «Հայորդի» երիտասարդաց միությունից հայտնում են, որ ցույցին մասնակցել են մոտ 1 տասնյակ հայեր, որոնք ՄԻԵԴ-ի մոտ են եկել պաստառներով: Հավաքվածները Դինքի նկարի առջեւ նաեւ ծաղիկներ են դրել:
Նշենք, որ Դինքի սպանության օրը՝ հունվարի 19-ին, հազարավոր քաղաքացիներ էին հավաքվել Ստամբուլի Շիշլի թաղամասում գտնվող «Ակոս» պարբերականի նախկին խմբագրության առջեւ։
Շենքի վրա փակցվել է «Ախպարի՛կ, կարոտով, զայրույթով համառորեն այստեղ ենք» գրությամբ ցուցանակը։
Հիշեցնենք, որ Հրանտ Դինքի սպանության մեջ պետական պաշտոնյաների մեղսակցության գործով հետաքննության շրջանակներում դատախազությունը 26 ներկա ու նախկին պաշտոնյաների դեմ մեղադրանքներ է ներկայացրել։ Օրեր առաջ պետական պաշտոնյաների դեմ ներկայացված մեղադրանքներով զեկույցն ընդունվել է դատարանի կողմից։

Nine years after the murder of renowned Turkish Armenian journalist Hrant Dink—the founder and chief editor of Agos Armenian bilingual weekly of Istanbul—, a memorial event was also held Tuesday outside the European Court of Human Rights (ECtHR), in Strasbourg, France.
About one dozen Armenians participated in this demonstration, and they held banners, according to Hayordi Youth Association of Strasbourg.
In addition, those in attendance placed flowers in front of Dink’s picture.
To note, on the nine-year anniversary of Hrant Dink’s assassination, thousands assembled Tuesday outside the former office building of Agos.
Dink was gunned down on  January 19, 2007 in front of Agos’ then-office in Istanbul.
After long court proceedings and appeals, a new probe was ultimately launched in the Hrant Dink murder case, and regarding 26 former and serving senior Turkish officials’ complicity in the murder.